Kategoriler
Tech

WhatsApp Desktop

WhatsApp Desktop hem Windows Hem MacOS için çıktı.

WhatsApp çoklu cihaz desteği geçen yıl açıklanmıştı, bu yeni geliştirme ile WhatsApp hesabı telefonda açık değilken veya internete bağlı olmasa bile masaüstünden WhatsApp’ı kullanabilme imkanı sunuyordu. Bu özellik beta olarak birkaç aydır mevcut ve ben de kullanıyorum.

Son güncelleme ile birlikte WhatsApp Desktop uygulama özelliği herkese açık hale geldi, sanıyorum bu yeni güncelleme veya bir sonrakinde artık herkes cep telefonu internete bağlı olmasa bile başka laptop, tablet veya masaüstü cihazından WhatsApp kullanabilecek.

WhatsApp çoklu cihaz desteği geliyor: WaBetaInfo tarafından paylaşılan rapora göre, bu yeni özellik kullanıma sunulduğunda tek hesabı 4 farklı cihazda kullanmak mümkün olacak. Bu sayede WhatsApp’ın ilk kez kurulduğu cihazın sürekli açık olmasına gerek kalmayacak.
WhatsApp sesli mesajları yazıya dönüştürmek: WhatsApp için geliştirilen yeni özellikte, sesli mesaj olarak gönderilen içerikler, WhatsApp tarafından artık metne dönüştürülecek. Böylece kullanıcılar sesleri dinlemeye gerek kalmadan WhatsApp sesli mesajlarını okuyabilecek.
WhatsApp bazı eski cihazlarda çalışmayacak: Whatsapp 2021 itibariyle bazı telefonlarda çalışmayı durduracak.
WhatsApp’dan kalite kaybı olmadan resim göndermek: Özetle; arkadaşlar eğer Whatsapp ile karşı taraf göndereceğiniz resimlerin kalitesinin bozulmasını istemiyorsanız “dosya gönder” ile gönderin.
WhatsApp iOS – Android arası aktarım: WhatsApp yeni geliştirmesiyle mesajlarını ve hesabı iPhone(iOS) ile Android cihazlar arası aktarmak artık mümkün.
Kaybolan mesajlar özelliği: Kaybolan mesajlar özelliği Facebook mesajlaşma ürünlerine(Messenger, Instagram DM, WhatsApp) eklendi.