Kategoriler
Ivır zıvır

Şansınıza mı verdiğiniz kararlara mı güvenirsiniz?

Sizce iyi şans ya da kötü şans diye bir şey var mıdır? ya da şans diye bir olgunun varlığına inanır mısınız? İşinizi biraz kolaylaştırayım. Sizce şans diye bir şeyin varlığına mı inanmak daha makuldür, yoksa verilen kararların beraberinde gelen sonuçlara mı?

Hey baby, whatcha doing this #caturday night? #trynabesexy #curvykitty #happycaturday #catwithcurves #sexykitty

Bence şans diye bir şey yoktur. Onun yerine verilen kararlar ve bu kararların zaman zaman uyulması zorunlu hale gelen sonuçları vardır.
İşte bu sonuçların uyulması zorunlu hale gelmesi özellikle de tahmin etmediğimiz veya gerçekleşmesini istemediğimiz bir sonuçsa işte o zaman insanlar verdikleri kararların doğru veya yanlışlığını düşünmek yerine şanslarına lanet okumakla uğraşırlar.

Konuyu şu şekilde daha iyi açıklayabiliriz. Şöyle düşünün. Sizce kumar oynayıp zenginlikler içinde yüzeceğinizi düşünerek iyi şanstan medet umup özellikle oyun sırasında verdiğiniz kararların yanlışlığı yüzünden kazanacağınızı hayal ettiğiniz miktar kadar kaybettiğinizi gördüğünüzde kötü şansınıza lanet etmek mi daha bilinçli bir harekettir yoksa daha en başından kumardan uzak durma kararı almak mı?