Kategoriler
Tech

Tweet görüntülenme sayıları herkese açık

Twitter’da paylaşımların görüntülenme sayıları herkese açık hale getirildi. Elon Musk, Twitter’daki paylaşımların görüntülenme sayılarının tüm kullanıcılar için açık hale getirildiğini duyurdu.

Twitter CEO’su Elon Musk, sosyal medya platformlarındaki paylaşım izlenme sayılarının artık tüm kullanıcılara açıldığını duyurdu.

Bu, tüm Twitter kullanıcılarının diğer tüm kullanıcıların tweetlerinin gösterim sayısını görmesini sağlayacaktır.

Elon Musk dönemi, 44 milyar dolarlık sorunlu satın alma, çalışanlarla gergin ilişkiler, binlerce işten çıkarma ve Twitter’ın içerik politikasındaki değişikliklerle Twitter için iyi geçmedi. Aslında sansasyonel CEO bu hafta istifa edip etmemesi gerektiğini soran bir anket düzenledi ve bir Musk anketinde çoğunluk milyarder CEO’nun istifa etmesini istedi ve sonuçlara bağlı kalacağını söyledi.

Buna rağmen Twitter değişmeye ve yeniliklere devam ediyor. Son olarak Musk, kullanıcılara tweetleri görüntüleme özelliğini duyurdu. Bu özellik bazı kullanıcılar için de mevcuttur.

Daha önce platformda tüm kullanıcılar kendi tweetleri için analytics görebiliyordu ancak yeni özellik ile herkes tweetin hemen altında paylaşımların ne sıklıkta görüntülendiğini görebiliyor, ben yapabiliyorum.

twitter-da-paylasimlarin-goruntulenme-sayisi
twitter-da-paylasimlarin-goruntulenme-sayisi

Elon Musk yaptığı açıklamada, kullanıcıların %90’ından fazlasının sadece tweet okuduğunu söyledi. Ne beğendiğini ne de yorum yaptığını ve yeni özelliğin Twitter’ın ne kadar canlı olduğunu göstereceğini açıkladı.

Önceden, kullanıcılar yalnızca kendi gönderilerinin daha ayrıntılı analizlerine erişebiliyordu, ancak bunlar özeldi ve başkaları tarafından görülemezdi. Bu özellik platformda hâlâ etkindir. Paylaşılan videoların sadece izlenme sayıları açıklandı.

Bir Tweetin herkese açık görüntülenme sayısı gönderinin altında, beğeni, retweet ve alıntı sayısının yanında gösterilir. Bu özellik, iOS ve Android telefonlarda ve web sürümünde etkindir.

Twitter is rolling out View Count, so you can see how many times a tweet has been seen! This is normal for video. Shows how much more alive Twitter is than it may seem, as over 90% of Twitter users read, but don’t tweet, reply or like, as those are public actions.

Musk, yenilikle ilgili yaptığı açıklamada şunları yazdı:
“Twitter, görüntülenme sayılarını kullanıma sunuyor. Böylece bir tweet’in kaç kişi tarafından görüntülendiğini görebileceksiniz! Bu özellik, video için halihazırda vardı.

Twitter’da kullanıcıların yüzde 90’dan fazlasının içerikleri okuduğu ancak tweet atmadığı, yanıtlamadığı veya beğenmediği görülüyor. Bu da Twitter’ın göründüğünden çok daha canlı olduğunu gösteriyor.”

Elon Musk son tweetinde gösterim sayıları solda kalsın mı yoksa sağ tarafa mı taşıyalım anketi yaptı:

Tweet impression count should / Tweet gösterim sayısı - stay on left / move to right
Tweet impression count should / Tweet gösterim sayısı – stay on left / move to right