Kategoriler
Konuk Yazar

Askere gitmenin faydaları

3 sene önce yapmış olduğum askerlik görevimden alışılmışın dışında kesitler vermek istiyorum;

  1. Her ne şekilde olursa olsun acımasız, gamsız, vicdansız, ailene düşkün olmasan dahi aileni fena şekilde özlüyorsun. Hatta öldürmeyi bile düşündüğün babanı “ulan keşke burada olsa da bana fırça atsa, bağırsa çağırsa” diye özlem duyuyorsun.
  2. Açlığın aslında ramazanda tuttuğun oruçtan çok daha farklı bir kavram olduğunu anlarsın. Askerden geldiğinde yemek seçmeyen birisi olursun.
  3. Dinlediğin müzik türü hard rock bile olsa Türk kültürünün en iyi ezgilerinden bir kaç tane türkü öğrenirsin.
  4. Mantık dışı hareketleri çok daha olumlu gözle bakarsın. Şöyle ki; tependen lapa lapa kar yağar sen elinde süpürge kar temizlersin ve bu 3-4 saat sürer. Bunun sana şöyle bir yararı olur çok sabırlı olursun.
  5. Soğukta nöbet tutmaya alıştığından kış aylarında manita ektiğinde soğukta beklediğin için kıza fırça atmak yerine olumlu karşılar “önemli değil sevgilim” dersin.
  6. Etrafında o kadar farklı kültürde insan vardır ki kendini turistik gezide sanırsın. Çok güzel bir ortamdır, paylaşmak işin kaymağıdır. Hiç düşünmediğin bir şey olur daha önce hiç görmediğin birisiyle tıraş köpüğünü paylaşırsın garipsersin ama arkadaşlık bağı çok kuvvetlidir.
  7. Arazi koşullarında bağlar çok daha fazla kuvvetlenir herkes bir birini kollar hiç sevmediğin adamla kanka olursun küslük hiç yaşanmaz.
  8. 15 gün banyo yapmadığında rahatsız olmazsın. Hatta kendini mis kokan biri sanırsın.
  9. En önemlisi topluma yararlı vatan millet uğruna can veren şehitlerin kanının boşa akmadığının bilincinde olur, evde senin yolunu bekleyen ananın babanın gururu, şerefi olur, onların evinde rahatça uyumaları için birilerinin can verdiği bu toprakların kıymetini anlarsın.
  10. UYURSAN ÖLÜRSÜN!!

Son olarak, askerlikten kaçmanın, askere gidecek kişileri askerlikten soğutmanın, askere gitmemek için yalan dolan raporlar almanın suç olduğunu, şuanda Türkiye topraklarında tahminimce 670 bin askerin görev yaptığını hatırlatır Vatana olan kutsal borcumuzun namus borcu olduğunu bildiririm.

Yazar Onurius İletişim

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.