Kategoriler
Konuk Yazar

Ayrılık öncesi ben

Ayrılık öncesi benBu sabah yine çok mutluyum yine ellerim ellerine değdi, yine gözlerini izleyebildim.

Sonra anlıkta olsa bu günün ayrılık vakti geldi yine, bana sarılışın sanki uzun bir ayrılığın vedası gibi geldi, öyle olmadığını bildiğim halde.

Sen arkanı dönmüş evine doğru ilerlerken ben arkandan seni izliyorum ta ki gözden kaybolana dek. Tarif edemeyeceğim bir hüzün kaplıyor bedenimi gözlerimde hafif bir ıslaklık, yol almaya başlıyorum iş yerime doğru. 15 dakikalık yolum ömrümün en uzun yolu oluyor o an, uzun bir koridorda ilerlermişçesine yürüyorum, kafamda kontrol edemediğim düşüncelerle.

Sağım solum duvarlarla çevrili sanki, kafamı yukarı çeviriyorum gök yüzünün mavisini görmek için ama korkularımdan, yaptıklarımdan, yapamadıklarımdan oluşan karabulutlar var yukarıda. Gökyüzünün o mavisini, güneşin parlaklığını ve sıcaklığını hissetmemi engelleyen karabulutlar. Senden anlık bile ayrı kalsam, hayatım bu günlerde böyle çekilmeyecek bir durumda.

Kendi duvarlarımdan oluşan bir hapishanedeyim.Taki ertesi gün yeniden elimi tuttuğun ana dek, karanlıklar arasında yaşıyorum. Çevreliyor korkularım bir örtü gibi.Ama sen yanımdayken kayboluyor herşey, beraber saçtığımız ışığın önünde ne etraflıca beni çevreleyen o duvarlar nede gökteki o karabulutlar direnemiyor.
Önceleri seni görmek seninle olabilmek için 1 saat yeterdi mutlu etmeye beni, artık tüm gün bile yetmiyor, bir ömrü istiyorum.

Mutluluk bile acı veriyor bu aralar, önümüzdeki mecburi ayrılık aklıma geliyor devamlı. Yaşadığım elimde olan mutluluktan, bu mutluluğun kaynağı olan senden nasıl ayrı kalabileceğimi düşünüyorum sürekli, ben sensiz bir güne katlanamıyorken senden uzakta 15 ay ne yaparım bilmiyorum.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.