Kategoriler
Hayattan

Pazarlama dediğin

Dün Diyarbakır’da bir ayakkabı mağazası açılışı varmış, hiç ama hiç yabancı olmadığımız, çoğumuzun haberlerde gördüğü bilindik “izdihamlı açılış“lardan birisi daha yaşandı. Nedeni de her zamankilerden, ya bedava ya da çok ucuz.
Diyarbakır’da mağaza açılışta yeşil kartı olana bedava, olmayana ise 1TL na ayakkabı sattı, bu mağaza sahiplerine göre muhteşem bir açılış, muhteşem bir pazarlama taktiği olduğu aşikar. Düşünsenize millet doluşacak kapımıza, izdiham olacak bütün gazeteler bunu yazacak, haberlerde görünecek, hatta Volkan blogunda bile yazacak arkadaşım bundan daha iyi bir pazarlama tekniği var mı? Yok.

Bu adamlar izdiham olacağını adları soyadları gibi biliyordu, bilerek bu işi yaptılar. Bu aslında suç, hem de ağır ceza gerektiren bir suç bence yani normalde gerçekten hukukun tam anlamıyla işlediği bir toplum, toplumlar olsaydık bu mağazacılar bana göre insan haklarını delik deşil ettiklerinden dolayı en az 30 yıl hapis ile yargılanmalıydılar.

Çok üzücü durumlar, insanlar orada diğerlerinin yeşil kartını bile çalmışlar düşün yani. 1TL ile bedava arasında sadece 1TL fark var ulan bunun için hırsızlık yapacak hale nasıl geldiniz siz?

İşte dün elektronik bir alet için, bugün ayakkabı için insanların yaptıklarını görüp toplumun nasıl yozlaştırıldığını, ufağından büyüğüne firmaların, şirketlerin ekonomik çakallıklarla insanların yokluğunu nasıl kullanıp pazarlama stratejileri ürettiklerini görün de ibret alın. Ki daha fazlasını görünce şaşırmayın.

Zaman’ın haberi.