Kategoriler
Internet

Dikkat, internet sapık dolu

Dikkat internette sapık var başlıklı bir haber geçti geçenlerde. İşte herifin biri Facebook’dan vs. çocukları ekliyor hesabına sonra muhabbete giriyor, tanışıyor ediyor kandırabilirse cinsel istismar yapıyormuş.
Doğru bu yani evet böyle şerefsizlerden çok var ama inernette çocuklara yönelik tehlikeli işler sadece cinsel istismarla bitmiyor ki çok daha başka çeşitleri, tehlikelileri sinsi olanları da var.

Biz insanlar hep cinsel taraftan işlenen suçları, kötülükleri limit olarak yani en kötüsü olarak koyuyoruz kafamıza ama bu ne kadar doğru? Bilinçli bir insan böyle düşünür mü nasıl düşünür? Bu tamam örf ve ananelerimiz namus, şeref, haysiyet bize ailelerimizin öğretisi doğrultusunda limit gibi görünüyor ama bu işin kabası belki de, günümüzde çeşit öyle bol ki dolaylı onlarca yoldan ırzınıza geçebilirler. Devletler, hükümetler, ülkeler birbirinin ırzına geçiyor, bakın Afrika’ya ve birçok diğer doğu ülkesine görün resmi, mesela en basitinden yakınımızda Irak.

Çeşit çok, bir dolu yolla ırzınıza geçerler, seni dağa kaldırmasına veya elini kolunu bağlayıp tecavüz etmesine gerek yok, öyle bir hale getirirler, öyle bir süslerler ki dersin biz insamıyız lanet olsun, sen gidersin istersin geçin ırzıma diye vallahi. Gülme.

Benim fikrimce insanın fikri özgürlüğünden daha ileri bir namus yok. Düşünüyorum öyleyse varımla da geçiştiremezsin, be pezevenk düşünüyorsan beyan da edeceksin hatta hakırabileceksin(benim blogumda yıllardır yaptığım gibi), sonuçlarına göğüs gereceksin ki bir boka yarasın. Fikirlerinize tecavüz ettirmeyin.

Internette tehlike çok, blinçlenin lütfen kendinizi, ailenizi alet ettirip ırzınıza geçirttirmeyin. Dikkat edin, 3-5 kuruşdan fazla edersiniz bunu unutmayın.