Kategoriler
Kültür Sanat

Hasankeyf’i bilir misin?

15 bin yıllık tarihiyle ve doğal zenginlikleriyle Hasankeyf, usta fotoğraf sanatçılarının objektifinde can buluyor. Rezan Has Müzesi’ndeki “Hasankeyf’i Bilir misin?” adlı sergi, Coşkun Aral’dan Naz Köktentürk’e, Tamer Yılmaz’dan Okan Bayülgen’e farklı fotoğrafçıların deklanşörüne takılan Hasankeyf’i gösteriyor.

Kategoriler
Hayattan

Twitter’da namaz vakitleri

Twitter üzerinden namaz vakitlerini twitleyen hesaplar. NamazTwit.com isimli sitede şu an 20 şehrin namaz vakitlerini twitleyen hesap var, şehirler zamanla çoğalacak. Namaz vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı üzerinden alınıyor ve Twitter hesabına aktarılıyor. İlginç güzel bir fikir.

Kategoriler
Hayattan

Pazarlama dediğin

Dün Diyarbakır’da bir ayakkabı mağazası açılışı varmış, hiç ama hiç yabancı olmadığımız, çoğumuzun haberlerde gördüğü bilindik “izdihamlı açılış“lardan birisi daha yaşandı. Nedeni de her zamankilerden, ya bedava ya da çok ucuz.

Kategoriler
Gündem

Kız Şaban

49 yaşında, eşcinsel, Diyarbakır’da yaşar, etek giyer, sokaklarda etekle gezdiği söylenir, kitaba kapak olur. Diyarbakır’da bir süre yaşamayı başarmış eşcinsel olduğundan dolayı aldığı lakabı Kız şaban olan Şaban Çelen ve evlatlığı olduğu söylenen Ali Yavuz evinde öldürülmüş. Kadın olmak zor, erkek olmak zor, eşcinsel olmak en zoru. Belliki Şaban’ı ve arkadaşını Şaban olduğu için öldürmediler, […]