Kategoriler
Gündem

Toplumun kanayan yarası

Toplumun kanayan yarası Her sabah sarsılarak, midem bulanarak okuyorum uzun zamandır gazetelerdeki tecavüz ve taciz haberlerini.

Daha dün sabah torununun 9 yaşındaki arkadaşlarını taciz eden 62 yaşındaki bir adamın haberini okudum. Nasıl bir insanlıktır bu, anlamıyorum. 9 yaşındaki bir çocuğun bedeni bile yoktur daha, nasıl tahrik olup taciz edebilirler?
Bugün de eşinden ayrılan bir babanın yıllarca öz kızına tecavüz ettiği raporlarla kanıtlandı ve baba cezaevine gönderildi.

Nasıl bir dünyada yaşıyoruz artık? Nasıl kirlendik böyle?

Artık toplum olarak ne yazık ki kimseye güvenmememiz gerektiğini öğreniyoruz. Ama bu güvensizlikle yaşamak zor. İnsan babasına, kardeşine, akrabasına, arkadaşına güvenemeyecekse neden yaşıyoruz?

Aklım almıyor, kısa süreli bir zevk için küçücük bedenlere nasıl kıyarlar, nasıl kirletirler ruhlarını? Bir bebeğe, çocuklara, daha kendini bile keşfetmemiş gencecik insanlara nasıl dokunurlar kendi zevkleri için?

Nasıl bir gerekçeleri vardır bu insanların, nasıl bir ruh haline sahiptirler?

Toplumun neden bu hale geldiğini çözemiyorum. Korkuyorum bu kirli dünyaya bir bebek getirmekten. Kendimizi bile koruyamazken nasıl bir başkasını koruyacağız, bilmiyorum. Taciz ve tecavüz olaylarına karşı yeni yasalar oluşturulmaya çalışılıyor, umarım en kısa zamanda hayata geçirirler. Keşke bu insanların aç cinsel dürtülerini yok etmenin de bir yolu olsaydı. Aşkla sevişmeyi bilmeyen, küçücük bedenlerle kendi açlıklarını doyurmaya çalışan bu sapık ruhlu insanları tedavi etmenin bir yolunu bulsak, ne iyi olurdu.

Ruhu bozuk insanlara ceza veriliyor, ceza süreleri doluyor ve topluma karışıyorlar. Hepimiz aynı tehlikeyle karşı karşıya kalıyoruz. Bu insanlar tedavi ediliyor mu açıkçası bilmiyorum. Ama dedim ya korkuyorum herkesten ve her şeyden.