Kategoriler
Hayattan

Lütfen

lutfen Aile dostlarım, akrabalarım ve kırk yaş üstü arkadaşlarım size sesleniyorum:

  1. “Hayırlı bir kısmetin çıksa da evlensen.” diyerek acınası bakışlar atmayın bana. Çünkü ben hayırlı kısmet falan beklemiyorum. Gelenleri de ben istemiyorum!
  2. “Hayat çok zor.” Beni tanıyan biri olarak şu cümleyi bana kurmayın, dört senedir aileme koca bir çınar gibi sahip çıktığıma göre, bana bu cümle gereksiz değil mi?
  3. Evliliğin zorluklarından, aynı evde yaşamanın sorumluluklarından bahsetmeyin. Size söyleyemiyorum ama sevgilimle bir sene aynı evi paylaştım, sizin bir imzayla paylaşamadığınız hayatı ben imzasız paylaştım.
  4. Çocuk sorumluluğundan, sahip çıkmanın zorluklarından bahsetmeyin çünkü dört yıldır kardeşlerime babalık yapıyorum ve çok şükür maddi manevi hiç birşeylerini eksik etmiyorum.
  5. “Daha çok gençsin, daha niceleri çıkacak karşına; yeniden aşık olacaksın, yaşadıklarını unutacaksın.” Bu cümleye hanginiz inanarak söylüyorsunuz, merak ediyorum. Cevap,hiçbiriniz. Denedim olmadı aşk bir kere,unutmayın.
  6. Güçlü olmam gerektiğini biliyorum,tekrar etmeyin. Onca acıya rağmen ayaktayım, gördüğünüz halde bu cümleyi gereksiz yere sarfetmeyin.
  7. “Evlenmek istemiyorum.” Bu gerçeğe alışmaya çalışın.

Anlayışınız için teşekkür ederim 🙂