Kategoriler
Hayattan

Artık haberlerin de tadı yok

Akşamları televizyon başına geçip ülkede neler olup bittiğini öğrenmeye çalışırım. Fakat bu her seferinde hayal kırıklığıyla sonuçlanır. Artık ezberlenmiş haber senaryolar var. Her zamanın haberi bellidir. Şimdi bu senaryoları yavaş yavaş gözden geçireceğiz.

Kriz; Oho… Hemen bir muhabir sokağa atılır 🙂 Neden? Çünkü vatandaşın fikirlerini alacak. Vatandaşın kafası çalışır, hep akıl verir. İşte şöyle yapmasalardı da böyle yapmasalardı da. Ayrıca bu sokağa çıkan muhabir tipi de öyle yabana atılacak bir tip değildir. Hani ailede biri hastanede yatacak olsa ailede hep bir refakatçi vardır ya bu da o hesap. Genelde böyle bir haber yapılacaksa o kanalın bu iş için kullanılacağı adamı bellidir. Lafları hep kurcalar. Vatandaşa saçma sapan yerlerden benzetmeler yaparak olayı öylesine karmaşık bir hale getirir ki soruyu cevaplayacak adam artık birkaç  metre ilerdeki otobüs durağının yerini bile unutur.

haberler

Bayram; Genelde dini bayramlarda yapılanlar hayvanın nasıl kesileceği, nerelerde kesileceği ve hayvanı alırken nereler dikkat edileceği anlatılır. Tabi burdaki muhabir tipi de çok hijjenik olmalıdır. Öyle vatandaşı kandırarak haber yapmamalıdır. Olayın bizzat içinde olmalıdır. Burada soruları genellikle bilir kişilere sorarlar. Bu sorma soruşturma lafları bittikten sonra sıra o enterasan karelere gelir. Garanti her bayram biri hayvanı keseceğine orasını burasını keser. Kesin bir öküz komşu bahçede sıkıştırılır ve belediye ekipleri zor zar onu bayıltır.

Seçimler; Politikacılarımızın en salaklaştıkları dönemlerdir. Birbirlerine en çok bu zamanda bok atarlar.

Mevsimler; Gelelim mevsim haberlerine. Gözde mevsimlerimiz yaz ve kıştır. Yaz gelince uzmanlar paranın gözüne gözüne vururlar. İşte gündüz güneşin en dik geldiği zamanlarda sokağa çıkmamalıyız bol bol su tüketmeliyiz. Bak sen 🙂 Kış gelince en çok acıdığım kurumlardan bir tanesi karayollarıdır. Ey güzel ülkemin güzel kurumu 🙂

Şimdi sizden istediğim tek şey bu yazdıklarımı akşam televizyon başında sizinde görüp görmediğinizi söylemeniz. Çok merak ediyorum acaba ben mi abartıyorum yoksa durum bundan ibaret mi.

Artık haberlerin de tadı yokiçin 3 yanıt

bu ara sadece çocuk cesetleri görüyoruz, gazze den canlı…

şu sıralar ise sadece savaş görüyoruz! 🙁 …kan, göz yaşı ve cesetler… kim dur diyecek acaba bu savaşa çok merak ediyorum. birleşmiş milletler resmen 3 maymunu oynuyor, tüm dünya liderleri ise sadece "kınama mesajı" çekiyor, mesajla savaş hemen duruyor ya! olan gazze deki masum insanlara, çocuklara oluyor….