Kategoriler
Tech

Twitter Blue karakter limiti ve Bold İtalik

Twitter, Blue kullanıcılarının 10.000 karakterlik tweet atmasına olanak tanıyan özelliği kullanıma sunuldu, ayrıca kalın ve italik metin biçimlendirme desteği ekledi.

Elon Musk’ın Twitter’da değişikliklere devam ediyor. Twitter Blue aboneleri artık platformda daha uzun yazılar yazıp gönderebilecek.

Geçen yılın sonlarında Elon Musk, Twitter’da bir kullanıcının sorusuna “evet” diyerek platformun karakter sınırını 280’den 4.000’e çıkaracağını açıklamıştı. Bu yeni altyapı sayesinde şirketin CEO’su, telefonundaki Notes/Notlar uygulamasının ekran görüntülerinin uzun açıklamalar için kullanılmasını istemedi.

Herkes Musk’ın bu limitte kalacağını düşündü ama o kalmadı. Bugünden itibaren Twitter Blue aboneleri için karakter limiti 10.000’e çıkarıldı.

Twitter, Blue abonelerinin karakter limitini 10 bin’e çekti. Bir de bu bold italik şeyi gelmiş.

Firmanın bu konudaki açıklaması şöyle:
“Twitter’da yazma ve okuma deneyiminde iyileştirmeler yapıyoruz! Bugünden itibaren Twitter artık kalın ve italik metin biçimlendirmesiyle birlikte 10.000 karakter uzunluğuna kadar Tweet’leri destekliyor. Bu yeni özelliklere erişmek için Twitter Blue’ya kaydolun ve doğrudan Twitter üzerinden gelir elde etmek için hesabınızda Abonelikleri etkinleştirmek üzere başvurun. Bugün başvurmak için ayarlardan “Para Kazanma” seçeneğine dokunun.”

Burada bahsedilen “abonelik” sistemi hakkında daha fazla bilgi için lütfen ilgili habere buradan bakın. 10.000 karakter (yaklaşık 2.000 kelime) ile birçok kişinin odağını değiştirecek platform, çoğunlukla kısa yazıların ön plana çıktığı bir yer olmaya devam ediyor.

Elon Musk’a Twitter’da abone olmanın bedeli 99,99 TL

Yeni “Abonelikler” altyapısı hakkında Twitter CEO’su Elon Musk ilk olarak şunları aktarmıştı: “Takipçilerinize uzun metinlerden uzun süreye sahip videolara kadar farklı içerikler sunmak için Abonelikler sistemine başvurun! Ayarlardan Para Kazanma seçeneğine dokunmanız yeterli.” Bunun üstüne Elon Musk’ın Twitter merkezli Abonelik sistemi de aktif edildi. “Birkaç haftada bir sadece abonelerim için bana istediğini sor akışı” düzenleyeceğini belirten Musk, buna ek olarak “Abonelere özel Spaces yayınları açacağını” da aktardı. Peki Musk’a abone olmanın bedeli ne? Başlıkta da belirttiğimiz gibi Musk’a abone olmak şu an aylık 99,99 TL seviyesinde yer alıyor. Bunun web üstünden abonelik Türkiye’de açıldığı zaman düşmesi bekleniyor çünkü mobilde Apple ve Google’ın komisyon kesintileri bulunuyor. Abonelik sisteminde, abone olduğunuz kişilerin Tweet’lerine cevap yazarsanız, isminizin yanında mor renkte “abone” ibaresi çıkıyor, bu sistem de şu an aktif olarak devrede bulunuyor.

Twitter çalışan sayısı

Daha önce Twitter’da çalışan sayısı 8.000’den 1.500’e düştüğü duyurulmuştu. Elon Musk tarafından 44 milyar dolara satın alınana kadar yaklaşık 8.000 çalışanı olan şirketin şu anda 1.500 çalışanı bulunuyor. Böylece ciddi şekilde küçülen platform, genellikle çoğu aylarca çözülemeyen sorunlara neden oluyor. Twitter Spaces’de bir röportajın parçası olarak CEO Elon Musk, işler iyi giderse bu çeyrekte nakit akışının pozitif olabileceğini, ancak Twitter’ı satın aldıktan sonra “tuhaf” bir hareketin birçok reklamvereni kaybettiğini söyledi. Konu sorulduğunda Musk, platformdan ayrılan reklamverenlerin çoğunun geri döndüğünü söyledi.