Kategoriler
Hayattan

ÖSS – Öğrenci Sallama Sanatı

ÖSS - Öğrenci Sallama Sanatı(Ö)ğrenci (S)allama (S)anatı adında bir kitap piyasada dolaşıyor şu an. Sefa Boyar adlı bir öğrenci koçu üniversite sınavına giren öğrencilere sıfır bilgi ile sınavı kazanma metodu gösteriyor, anlatıyor.

Adam gitmiş geçmiş yılların ÖSS sorularını falan incelemiş, öyle bulmuş yöntemleri. Tabi zaman kaybetmeden kitabı internet üzerinden temin ettim 🙂 Kitapçılarda satılmıyor bu kitap. Çok az miktarda basılmış ve onlarda bitmek üzere.

Kitabın arka sayfasında şu yazıyor: “Eğer bu kitabı geçen sene ÖSS sınavına giren biri okusaydı 50 soruyu sıfır bilgi ile cevaplar, 15-30dk zaman kazanırdı”.

Hani neyin nesi diye aldım bu kitabı. Yoksa sınava zaten dershane, okul ve ev üçgeninde geçirdiğim zamanda fazlasıyla çalışıyorum. Açtım kitabı büyük bir hevesle ve okumaya başladım. Kitapta acayip acayip isimlerle (eleme sallama metodu, ultra…) sallama metotları yer alıyor. Mesela geometride açı sorularını nasıl yapacağınız öğretiliyor sıfır bilgi ile. Türkçede paragrafı okumadan şıklardan yola çıkarak, doğru cevaba götürmeyi amaçlıyor sizi bu kitap.

Ben kitabı tamamen okudum ve kitapta yazanlar denenince bazı sorularda tutuyor. Ama hepsinde değil. Onun için tereddütte kaldığınız sorularda size az da olsa katkı sağlar. Ama bence fazla bir şey beklemeyin kitaptan. Normal git 20 soruluk bir test çöz sallayarak, zaten 5-6 tane rahat tutar. Buda onun gibi bir şey işte.

Neyse fazla uzatmayalım. Kitapla ilgili merak ettiklerinizi cevaplayabilirim. Bu arada kitap sadece www.osskitap.com adresinden 7 TL+3 TL(kargo) ile satışa sunuluyor. Duyurulur.