Kategoriler
Kodlama

Ücretsiz React kursları

Yeni başlıyorsanız, 2022’de React öğrenebileceğiniz 5 ücretsiz kurs.

Özellikle Bob Ziroll’un hazırladığı eğitim muhteşem, umarım takipçilerim faydalanırlar ve mutlu olurlar. burada React öğrenmek için interaktif 5 online eğitim/kurs var, hepsi de ücretsiz.

Course launch 🚀 My brand new 11-hour-long Learn React for Free course is now live! 🎉 To celebrate, I will give away a one-year @scrimba Pro subscription (worth $150+) to 3 lucky retweeters of this tweet! 💝 🧵 https://scrimba.com/learn/learnreact

İşte 5 ücretsiz online React eğitim/kursu

Dilerseniz Hello World ile başlayın, sonrasında aşağıdaki başlangıç düzeyindeki kurslarla bilginizi sınayın ve öğrenin.

ReactDOM.render(
  <h1>Merhaba dünya!</h1>,
  document.getElementById('root')
);

1) Learn React for free

11 hour-long course, completely free from @bobziroll .
It contains 140+ interactive coding challenges and 9 projects! Best to begin with. / @bobziroll’dan tamamen ücretsiz 11 saatlik kurs. 140+ etkileşimli kodlama testi ve 9 proje içerir! Başlamak için en iyisi. scrimba.com/learn/learnreact

2) 30 days of react

Beginner friendly and easy to understand with projects. / Başlangıç ​​seviyesi kolay ve anlaşılması kolay projelerle. github.com/Asabeneh/30-Days-Of-React

3) The Beginner’s Guide to React

No BS, React only course, working with a single HTML file through all the 28 lessons. @kentcdodds is my favorite teacher in the React community. Check out his other courses, newsletter, etc you won’t regret it. / BS yok, yalnızca React kursu, 28 dersin tamamında tek bir HTML dosyasıyla çalışıyor. @kentcdodds, React topluluğundaki en sevilen öğretmen. Diğer kurslarına, haber bültenlerine vb. göz atın, pişman olmayacaksınız. egghead.io/courses/the-beginner-s-guide-to-react

4) Develop Accessible Web Apps with React

The instructor is an expert in creating accessible React applications. This course will give you a concrete process for testing, refactoring, and building your applications with accessibility in mind. / Eğitmen, erişilebilir React uygulamaları oluşturma konusunda uzman. Bu kurs, erişilebilirliği göz önünde bulundurarak uygulamalarınızı test etmek, yeniden düzenlemek ve oluşturmak için size somut örneklerle bir süreç sunacaktır. egghead.io/courses/develop-accessible-web-apps-with-react

5) Build a Web App with React

A free, 5-part video course with interactive code examples that will help you learn React from glitch. / React’i glitch’den öğrenmenize yardımcı olacak etkileşimli kod örnekleri içeren 5 parçalı ücretsiz bir video kursu. blog.glitch.com/post/react-starter-kit

JS mülakat soruları (cevaplarıyla): Mülakat sırasında sorulması en muhtemel JavaScript mülakat soruları ve cevaplarının listesi.
You Don’t Know JS Yet (kitap serisi): JavaScript için iyi bir kitap; You Don’t Know JS Yet (book series) – 2nd Edition
Khan Academy:
Eğitime yapılmış en büyük yatırım ve dünyanın en iyi eğitim sitesi.
Harvard’dan ücretsiz kurslar: Programcı olmak ister misiniz? öyleyse neden en iyisinden öğrenmiyorsunuz? 🚀 Harvard Üniversitesinden Programlamayı ÜCRETSİZ Öğrenin.
Piyasada en çok talep gören programlama dilleri: En çok rağbet gören programlama dilleri. En çok talep edilen ve rağbet gören programlama dilleri hangileridir.
Kodlama öğrenmek için en iyi 12 topluluk: Kodlama öğrenmek veya kendinizi geliştirmek için diğer yazılımcılarla temasa geçmek önemli, bu noktada en iyi toplulukları listeledik.
Ücretsiz JavaScript kaynakları: JavaScript öğrenmek için ücretsiz, kitaplar, web siteleri, kurslar, YouTube kanalları ve GitHub depoları.
JavaScript öğrenmek için 10 site (ÜCRETSİZ): JavaScript günümüzün en popüler dillerden biridir, burada JavaScript öğrenebileceğiniz 10 ücretsiz siteyi listeledim, umarım işinize yarar. Enjoy!
Coursera üniversite öğrencilerine ücretsiz: Coursera’nın 3800 kursu 30 Eylül’e kadar üniversite öğrencilerine ücretsiz verilecek.

Sonuç ⌛

Umarım bunu faydalı bulmuşsunuzdur. Herhangi bir yardıma ihtiyacınız olursa lütfen Twitter’dan bana bildirin. 👋 Okuduğunuz için teşekkürler, bir dahaki sefere görüşürüz.