Kategoriler
Hayattan

Kadın farketmiyor erkek aynı rüyayı görüyor

"Erkek kadını iki bacak arası görmeye devam ettikçe, yaşananların biteceğini düşünmek hayaldir"(Günün sözü)

Olayı, resmi veya gayri resmi, milletlerarası veya yurt sathında milliyetçilik üzerinden değerlendirmeyeceğiz sevgili okur. Bu satırlar meşruluk ve haklılık üzerine siyasi yapılanmanın kelimelerle vücut bulup, kendini tatmin için rahatlama sağlayacak bir alan değil, bilesiniz.

Eldeki malzeme; kadın ve erkek.
Sadece, yapayalnız, çırılçıplak.
Herhangi bir tanımlama, sıfat, niteleme olmaksınız.
Bir xx ve xy kromozom nüveli biyolojik madde.
Adı, sanı, uyruğu, dili, dini sadece: Kadın ve erkek!
Bu kadar basit ve olması gereken.
Ve asla kabul edemediğimiz.
Saf bu gözle bakmayı, bir türlü beceremediğimiz.

Haberin ayrıntılarını cümlelendirmeye gerek yok.
Yine bir kadın tecavüzü.

Yine bir erkekliği haklı çıkarma gayreti.
Yine bir elinden geleni ardına koymama durumu.

Bu kadar açık ve net.

İşin özünün, erkeklik zihniyetinin derinlerine doğru gidişini bilmekteyiz. Ve yılladır söylene söylene dilde tüy biten bir anlayışın, sanki sihirli bir değnek değmişcesine değişeceğini ummak; artık "Lanet olsun şu kadınlıktan" haline doğru bir gidiş taşımaktadır.

Nedir bu, kadını erkek kafası(!) içindeki gibi görme derdi? Bilen varsa beri gelsin.

Okumuşu, cahili, kentlisi, köylüsü, amelesi, işçisi, teröristi, işadamı, sporcusu, o' su, bu' su hiç fark etmiyor. Bilmem kaç santimlik fazlalığa sahip, xy kod adlı varlık hemen fazlalığın hakkını verebilmek için, yaradan'a kuvvet bir eylem içinde bulunuverme telaşına düşüveriyor.

Bu konuda hiçbir şeyin önemli olmadığı ve eğitim denilen şeyinde artık laf olsun diye ağızlara bir parmak bal kıvamında olduğu gerçeğe gerçek. Ya vaktinden önce geldik dünyaya, ya da çok geç. Kadının adının "Aç bakayım bacağını" olduğu ve erkeklerin çokta daha fazlası ile ilgilenmeyi, gereksiz ve hor gördüğü bir zamanda yaşamanın talihsizliği içinde; varlık mücadelesini bireysel sürdürmekten başka yapabileceğimiz bir şey yok.

Erkek elinin kiri ile dolaşmaktan hicap duymazken ve eğer bu kir elbiselerine bulaşmaya başlarsa, icabında gereken yapılırsa; top yekun doğru hamlenin kadın lehinde atılmasını beklemek komik. Olmayacak bir duaya amin deme saflığını göstermeyecek kadar, erkek ciğerini biliyoruz artık!

Geldiğimiz şu aşama; kadın ne olursa olsun kadındır ve en ufak bir çaresizliğinde istifade edilmesi farzdır. Karşı koyması, engel olması, istememesi gibi bir durum söz konusu olmayacağı gibi; yapılan eylemlerin haksızlığı için en ufak bir adımda atamaz, çünkü kadın olduğu için zaten hak etmiştir!

Bu mantalite yüzyıllardır hükümranlığını sürdürüyor ve görünen o ki, sürdürmeye devam edecek. Mücadele etmek isteyenler, buyurun meydan sizin.
Beni ilgilendirmiyor!

Eski wolkanca.com’da Kadın farketmiyor erkek aynı rüyayı görüyor veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Kadın farketmiyor erkek aynı rüyayı görüyor için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

hani bir sinema filmi vardı "hacivatla karagöz" diye (hatta anlamadığım bir şekilde dünyadaki en berbat filimler içine girmiş). en sevdiğim sinema filimlerinden biri. ordaki kadınları gördünüz dimi..? ata biner, sözünü dinletir, saygı duyulur v.s. nerde o günler acaba. niye bu erkeklerdeki sapıklık durumu anlamam…birini seversin ama o sen de başka şeyler sever (arar). bu internet mi bozdu insanları yoksa başka birşey mi..?!

ne desem boş. yerleşmiş bir kere bu.
ne desem boş. kulaklar başka bir yere çevrilmiş bir kere
ne desem boş. kalpler başka yerlerde atar olmuş bir kere
ne desem boş insanlık satılmış, "aşk" kelimesi karalanmış bir kere
ne desem boş…

bu yazıyı yazan arkadaş….
lütfen baştan aşağıya tane tane kelime kelime bir daha okur musun?
yazanın kafası çok karışıkmış sanırım o anda….ifade bozuklukları, yarıda bırakılıp ,daldan dala geçmeler…kafa göz yaran imla hataları…
ses getiren bir blogda, bunlar olmamalı, değil mi? içerik, cinselliğin sosyolojik açılımına yöneliyor ,daha doğrusu yönelemiyor…konuya derinlemesine giremiyor ,sığ sularda yüzüyor..
birine okutun bu yazıyı ,aşağı yukarı aynı şeyi söyleyecektir..
cinsellik yazmaktan zarar gelmez yine de ,bizim millet bacak arası mevzu buldu mu bir anda galeyana geliyor nasıl olsa 🙂 )

doğru nedesek boş bu erkeklerin aklı başka bişeye çalışmıyor sadece kendi zevklerine bakıyorlar gerisi boş kızlar sadece bir ihtiyaç onlar için. kızlaaaaaaar yeter artık kendimize gelelim onlara inanmayın artık. bizde gücümüzle haysiyetimizle yaşayalım bu dünyada ki tek gerçek ölüm ölümü düşünün erkeklere meydan vermeyin

ya bu yazılandan bişey anlamadım
kadın neyi farketmiyor erkek neden ısrarla aynı rüyayı görme telaşı içinde?
hadi bunu da geçtim bir rüya tabiri bu kaa da uzun olmaz ki canım 😛