Kategoriler
Hayattan

Ücretli alışveriş poşeti

Sanırım iki gün kadar önceydi. Yakın bir akrabamın doğum günü için bir pasta almak istedim. Bunun içinde en kolay yol olarak şehir merkezindeki Carrefour Expres en yakın ve güvenilir mekan sayılırdı. Gerçekten de tam istediğim gibi bir pasta alıp kasaya yöneldim. Bir de ne göreyim koca Carrefour’da topu topu iki kasiyer vardı. Dolayısıyla da önünde metrelerce kuyruk.

Sabırla bekledim sıranın bana gelmesini. Sonunda da geldi. Ücretini ödedim. poşetlere yöneldim. Baktım oradaki poşetler küçük. Pasta sığmayacak. Bende kasiyerin önünde ayrı bir yere asılmış büyük poşetlere yöneldim. Kasiyer “o poşetler ücretli” demez mi! Bir anda kan beynime üşüştü. nasıl ya dedim insan alışveriş poşetinden de para ister mi!
Bu tip alışveriş merkezlerinin küçük esnafı öldürdüğü yönündeki eleştirileri hepimiz biliyoruz. Ancak küçük esnafın bile bir poşetten para istediğini hiç duymamıştım. Sorun 50 kuruş değil. bir insan kocaman bir alışveriş merkezi kurup, içine bir ton mal koyup nasılda bu malların satışından sonraki poşetlerden para ister yahu!

Korkarım ki bir süre sonra bunlar vitrinlerdeki teşhir mallarına baktığımız için de bizden para isteyecekler. Çok enteresan bir durum.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Ücretli alışveriş poşeti başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.