Kategoriler
Gündem

Ağız burun kırmak yok, kaba etler serbest!

Bu görüş ülkemizin güzide ve möhim bir türkücüsüne aittir –sadece- diyenler ellerini kaldırsınlar.

Bildiniz!

Yine kadın üzerine, darbeli açıklamalardan biri.
Az acısız, az kansız ve mümkünse masrafsız olacak!

"Kadın dövülür de sevilir de, ama otuz dokuz yerinden bıçaklanmaz. Döveceksin dediysek de, ağzını burnunu kırmayacaksın. Kadın, susmasını bilecek ağır başlılığını koruyacak. Kadın erkeğin meleğidir, keleği değildir. Evinin gülüdür, ekmeğinin katığıdır. Ama sürekli cır cır, dır dır ederse olmaz adamda dayanma sınırı var.

Nedense feministler, kadın dernekleri otuz dokuz yerinden kocası tarafından bıçaklanan kadına sahip çıkmazken; benim adımı dayakçıya çıkarttılar beni canavar yaptılar. İlişki kurduğum insanlarla, birkaç kez kavgam olmuştur. Biri yirmi beş yıl önceydi, diğeri de yedi yıl önce. Sabıkam varmış gibi, sürekli bu iki olayı söyleyip duruyorlardır.

Cennet anahtarı; hem kadının, hem de ananın ayağı altındadır. Kadın kötü bir şey yaptıysa, bırak gitsin…"(Akşam/ İbrahim Tatlıses röportajından)

Açıklamanın gerçekleşme ve uygulama kısmında, ne kadar dilden çıkanlara bağlı olduğunu düşünüyorsunuz?
Samimi bir itiraf mı?
Erkek düşüncesini dobraca açıklama mı?
Ülkemiz er kişi zihniyetinin ucundan azıcık mı?!

Bu topraklar üzerinde kadın olmanın güçlüğü üzerine sayıp dökmenin ve kadınların nasıl zorbalıklara maruz kaldığını tekrarlamanın bir anlamı yok. Dün doksan dörtlük nineye tecavüze kalkışan (en taze tecavüz haberimiz!) ve en ufak bir fırsatta cinsel eylem, olmadı şiddet eylemi gerçekleştirme maharetine mazhar adamlarla dolu bir ülkede yaşadığımız malum.

Bu zihniyetin kökeninin nerelere dayandığı ve nasıl kaynaklarla beslendiği, her zaman açık oturumların artık kafa ütüleyen konularından olmak dışında bir anlam teşkil etmemektedir. Değişim, uygulama, yaptırım adına kafa patlatıp, adım atmaya niyetli kurum olmadıkça ve yetkili sayısı çoğalmadıkça; demagoji en sevdiğimiz sözlü iletişim malzemesi olmaya devam edecektir.

Koruma ve kollama kalkanının erkek zümresi üzerinde nasıl işlerliği olduğu saklanacak bir şey değil. Yapan, eden, çözen tayfa, aynı cins mensubu olduğu için, "Bugün Ona' ysa, yarında bana da olur" ileri görüşlülüğünden hareketle(!) kayırıcı bir faaliyette bulunmanın rahatlığındadır erkekler.

Kadın üzerine yapılan açıklamalar, gururlu söylemler hep ulvi bir nitelikle bütünleştirilir. Eş, ana, kutsal, değerli, kanatsız melek, Allah' ın lütfü, öpülür, sevilir, okşanır, korunur kollanır. Bu kadar basit, kelimelerin arkasına sığdırıvermek kadını. Tabii bu sıfatları taşımanın da, belli bir yaptırımı olmalı. Susmalı, ağır başlı olmalı, gül olmalı, dır dır etmemeli, adamın sabrını zorlamamalı, dayanma sınırını aşmamalı.

Aşarsa ne olur?
Ağız burun yerinde kalmak şartıyla, kaba etlerde gereken ne ise yapılabilir!

Yine örnek bir insan ve geleceğin ülke yeni yetmelerine damardan mesaj. Sev, öp, okşa ama; ufak bir ihlalde gereken ne ise, yap.

Artık adı; "Severim de, döverim de" mi olur, "Kadın benim kime ne" mi olur, olur babam olur.

Satan memnun, alan memnun ülkesinin terennümlerinden biri daha.
Havanda su dövmeye devam…

Eski wolkanca.com’da Ağız burun kırmak yok, kaba etler serbest! veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Ağız burun kırmak yok, kaba etler serbest! için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.

bu insancığın adını anmaktan bile uzak durmayı tercih ediyorum. türkiye'de sanattan uzak ne varsa, ona değer verilir zaten. bu embesili bile "imparator" yapan ulusumuza yazık gerçekten. aklı sıra ortaçağ anlayışının günümüzdeki biçimi hâline getirdikleri "törelerini" savunmaya çalışıyor.

bu adamın böyle sözler söylemesine şaşmıyorum. fakat türk toplumunun bu insancığın sözlerine nasıl itibar ettiğini bir türlü anlamıyorum.

ben şaşmadım valla. adam her zaman aynı. bunu başa getirenlerde aramak lazım sorunu.

hem bir tek o değil ki. en okumuşu bile aynı zihniyette..! bu insanların da anaları yok muydu. niye öğretmez iyiyi doğruyu..! koca başka oğul başka mı?! o seni değil karısını dövecek dimi?!

ah ah. hani bir reklam var ya: "insan olsun insan..!"

bu tip adamların ceplerinide bize dolturlurlar bknz:(trt ile anlaşması)