İzledim: Goemon (2009)

GOEMON 1

Goemon çok iyi bir film, Japon Matrix. Özel efektler, hikaye, dövüşler, kostümler her anlamda iyi bir film. Bazı yönleri ile ise iyiden daha öte muhteşem, özellikle samuray ve shinobilerin sıçrama, uçma ve dövüşleri çok sağlam yapılmış. Ben DVD sini izledim bilemiyorum bana belki izlediğim donanım dolayısıyla çok kaliteli gelmiş olabilir ama görüntüler muhteşemdi.

Goemon Japon tarihinde geçen bir film, 16. yüzyılda henüz barutun icad olmadığı ve ok ile kılıçın yüzyılında geçen bir film. Ailesinin katledilmesini gören ve sonradan gülü bir hükümdar tarafından evlat edinilen yetim iki çocuğun öyküsü, onların yetişmesi, aşkları, intikam duygusu gibi yoğun duygulu dram öykü var. Özgürlük, halkın yönetim biçimine baş kaldırış, iktidar mücadelesi, kadın, ne ararsanız hepsi var film de fakat filmin öne çıkan tarafı fantastik öyküsü daha çok dövüşler ve kahramanlıklar.

Bu arada Goemon isimli kahramanımız bir hırsızdır özünde Japon Robin Hood diyebiliriz iyi hırsız. Yakışıklılar, güzeller film de bolca var.

Ben filmi çok beğendim Kazuaki Kiriya iyi iş çıkarmış, zaten bu tür asyalı filmler tam benlik mesela en son Ninja Assassin ı da, TRT1 de bir dizi var onu da çok sevmiştim, 9 puan verebileceğim bir film sizlere de izlemenizi öneririm kesinlikle izlemeye değer bir film.

Websitesi: warnerbros.co.jp/goemon
Fragman: youtube.com/watch?v=L9w2eIvu1Fk&hd=1

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.