Kategoriler
Eğlence

Black Mirror 6. sezon

Black Mirror şimdiye kadarki en öngörülemez sezonu ile(6. sezon) Haziran’da Netflix’de.

Black Mirror dizisi İngiltere’de Channel 4 isimli kanalda 2011 yılının sounda yayınlanmaya başladı. Dünyada büyük başarı ve popülarite kazanması sonrası 2015 yılında Netflix tarafından hakları satın alındı ve 2016 yılı itibariyle Netflix’de yayınlanmaya başladı.

Dizinin kazandığı başarı sonrasında ünlü bilimkurgu yazarı Stephen King beğenisini ifade etmiş; oyuncu Robert Downey, Jr. ise “The Entire History of You” adlı bölümü film olarak çekmeyi düşündüğünü açıklamıştır. Kaynak: https://wikipedia.org/wiki/Black_Mirror

Gerçekten harika bir dizi ve her bölümü farklı bir film gibi, açıkçası birkaç defa sezonları tekraren izledim ve Black Mirror benim en sevdiğim ilk 5 dizi içerisindedir. IMDb’de ortalaması 8.8 ile en yüksek puanlı dizilerden biridir(bölüm sayısına göre).

Black Mirror Season 6
Black Mirror Season 6

Black Mirror, drama, macera, hiciv ve bilimkurgu tarzında 4 Aralık 2011 tarihinde yayınlanmaya başlayan İngiliz televizyon dizisi.
Yaratıcısı: Charlie Brooker
Yazarlar: Charlie Brooker, Jesse Armstrong, Konnie Huq, William Bridges
Başroller: Jesse Plemons,Cristin Milioti,Jimmi Simpson
Ödüller: Peabody Award – Entertainment
İlk yayın tarihi: 4 Aralık 2011 (Birleşik Krallık)
Tür: Distopya, Bilim Kurgu, Antoloji Serisi, Gerilim, Hiciv, Drama, Spekülatif Kurgu, Fantezi

Netflix’in belki bugüne kadarki en iyi yapımlarından biri olan Charlie Brooker’ın yaratıcılığını yaptığı Black Mirror en son 2019’da yayınlanan 5. sezonuyla karşımıza çıkmıştı. Distopik bir bilim kurgu dizisi Black Mirror geri dönüyor. Hayranların merakla beklediği Black Mirror için henüz net bir tarih verilmedi ancak fragmanda Haziran ayı şeklinde alt bilgi görebiliyoruz.

Black Mirror uzun bir aradan sonra, altıncı ve son sezonu ile geri dönmeye hazırlanıyor, yeni sezonun fragmanı yayınlandı ve şu an itibariyle 6. sezonun Haziran ayında yayınlanacağı bildirildi.

Black Mirror | 6. Sezon Resmi Tanıtım Fragmanı | Netflix – Merak ettiğiniz, sabırla beklediğiniz buluşmaya az kaldı. Charlie Brooker imzalı Black Mirror, altıncı sezonuyla GERİ DÖNÜYOR. Aklın sınırlarını zorlayan sürprizlerle dolu, gelmiş geçmiş en şoke edici sezona hazır olun. Haziran’da NETFLIX’te.

Black Mirror, şimdiye kadarki en öngörülemez sezonu ile geri dönüyor

Üç yıl süren uzun bir aradan sonra Netflix, Black Mirror’ın son sezonunun Haziran ayında yayınlanacağını açıkladı. Dizinin yaratıcısı Charlie Brooker, Tudum blogunda verdiği bir röportajda Black Mirror’ın son bölümlerinin hayranlarını şaşırtacağını iddia etti.

Blog’a “Kısmen bir meydan okuma olarak ve kısmen de hem benim hem de izleyici için her şeyi taze tutmak için, bu sezonda ne bekleyeceğime dair kendi temel varsayımlarımdan bazılarını kasıtlı olarak alt üst ederek başladım” yazan Brooker, yeni sezonun mecazlarla mücadele edeceğini sözlerine ekledi.

Altıncı sezonda Black Mirror’ın bugüne kadarki en kalabalık oyuncu kadrosu yer alacak. Kadrodaki bazı isimleri şu şekilde listeleyebiliriz: Aaron Paul (Breaking Bad), Annie Murphy (Schitt’s Creek), Ben Barnes (Shadow and Bone), Himesh Patel (Station Eleven), Josh Hartnett (Black Hawk Down), Kate Mara (House of Cards), Rory Culkin (Columbus) ve Salma Hayek Pinault (Frida).

Netflix’in yeni bir Black Mirror sezonu üzerinde çalıştığı haberi ilk olarak yaklaşık bir yıl önce ortaya çıktı. O zamanlar, antolojinin en yeni bölümlerinin kapsam olarak daha sinematik olacağı söylenmişti ve yukarıdaki teaser fragmanı bunu onaylıyor.

Geçtiğimiz iki sezon, eleştirmenler ve hayranlar tarafından antolojinin keskin yönünün çoğunu kaybettiği eleştirilerine maruz kalmıştı. Bu yüzden Black Mirror’ın, altıncı ve son sezonuyla kanıtlaması gereken çok şeyi var.