Kategoriler
Medya

Titanic: 100 Years – National Geographic Channel’da

National Geographic Channel’ın gelmiş geçmiş en iyi belgesel dizilerinden biri olduğunu düşündüğüm Titanic belgesellerini kesinlikle izlemelisiniz.

Kategoriler
Kültür Sanat

İzledim: (500) Days of Summer

Yaklaşık 1 aydır izlediklerimi tembellik yapıp yazmıyorum en son geçen gün Julie & Julia yazdım o da çok güzel bir filmdi 15 film arasında en iyisiydi o yüzden yazabildim. 500) Days of Summer, Türkiye’de “Aşkın (500) Günü” ismi ile vizyona girdi, Marc Webb yönetmiş Joseph Gordon-Levitt ve Zooey Deschanel başrölde.

Kategoriler
Kültür Sanat

İzledim: Julie & Julia (2009)

Julie & Julia (2009), Türkiye’de vizyona girmedi, Nora Ephron yönetmiş ve senaryosunu aynı isimli kitabın sahibi Julie Powell ile birlikte yazmış, Stephen Goldblatt görüntüler ve Alexandre Desplat müziklerini halletmiş Warner Bros filmi. Uzun zamandır izlediğim en güzel film, eğleceli, komik, filmin ne zaman bittiğini anlamadım sürükledi, mesajını verdi gitti bitti.

Kategoriler
Kültür Sanat

Film tavsiyesi / Kasım 2009

İzlemek için film bulamayanlar olabilir onlar için bir film listesi yaptım, filmler hakkında yazmayacağım, sadece film isimleri, yılları ve belki bir iki satır daha. Liste sıralaması herhangi bir sıralamada değil karışıktır, belki izleme sırasına veya beğendiğim filme göre olabilir ama siz onu kafaya takmayın, bilgisayarımdan aynen aktarıyorum listeyi bu filmlerin hepsi arşivimde var.

Kategoriler
Kültür Sanat

Geçtiğimiz hafta izlediklerim

Geçtiğimiz hafta yani dün Pazar gününe kadar izlediğim filmler hakkında yazacağım. Bu yazıya başladığımda inanın tam sayısını bilmiyorum izlediklerimin ama bilgisayarımda bir klasörüm var izlediklerim diye oradaki tarihlere bakıp listeleyeceğim. Çok film izliyorum evet ama emin olun 10 tanesinin içinden en fazla 2-3 tanesi belki hakkında bahsetmeye değer oluyor bu yüzden çoğunu izleyip hemen siliyorum […]

Kategoriler
Kültür Sanat

İzledim: Goemon (2009)

Goemon çok iyi bir film, Japon Matrix. Özel efektler, hikaye, dövüşler, kostümler her anlamda iyi bir film. Bazı yönleri ile ise iyiden daha öte muhteşem, özellikle samuray ve shinobilerin sıçrama, uçma ve dövüşleri çok sağlam yapılmış. Ben DVD sini izledim bilemiyorum bana belki izlediğim donanım dolayısıyla çok kaliteli gelmiş olabilir ama görüntüler muhteşemdi.

Kategoriler
Kültür Sanat

İzledim: Land Of The Lost

Galiba son yıllarda 2012 Maya takviminin sona ermesi ve dünyanın çağ değiştirip sona yaklaştığı teorilerinden, evrim teorisinden yönetmen ve senaristleri çok etkilemiş olacak ki bu tür filmlerle sıkça karşılaşır olduk. Arog tarzı yani genellikle komedi filmleri, nasıl isimlendirmişler görmedim bilmiyorum o yüzden Arog gibi diyorum. Zaman yolculuğu olur, eski uygarlıklar, maymunlar, dinazorlar vs. 2009 ABD […]

Kategoriler
Kültür Sanat

İzledim: Surrogates (2009)

Surrogates(Suretler), Bruce Wills’in son filmi, Bruce Wills’i severim gerçekten tüm filmlerini izlemişimdir. Film geçen ay Türkiye’de vizyondaydı. Terminator 3: Makinelerin Yükselişi ve U-571 gibi filmlerin yönetmeni Jonathan Mostow abimiz yapmış filmi ki zaten izlerseniz Terminatör filmi ile benzerliklerini göreceksiniz. Terminatörün içine biraz fazladan FBI ve polis biraz da güzel ablalar katmışlar o kadar yani.

Kategoriler
Kültür Sanat

İzledim: 100 Feet

Son birkaç aydır izlediğim film sayısı inanılmaz, film izlemeyi çok seviyorum özellikle 1600*900 çözünürlükteki monitörümü ve yeni ekran kartını aldıktan sonra çok keyifli oluyor. Bu arada bilgisayarı bluetuut ile cep telefonumdan kontrol ediyorum bu da hoş bir şey bilgisayar kendini TV sanıyor uzun zamandır. 100 Feet(100 adım) isimli filmi geçenlerde izledim, Famke Janssen çok beğendiğim […]

Kategoriler
Kültür Sanat

Bu hafta izlediklerim

Bu hafta izlediğim filmler: UP! The Tournament New Town Killers Wrong Turn 3 Left for Dead Bu 4 filmi de izlemenizi tavsiye ederim, Up bir animasyon film, The Tournament ve New Town Killers fevkalade aksiyon filmeri, Wrong Turn 3 Left for Dead da bir korku filmi.