Kategoriler
Kültür Sanat

Köprü Dizisi

Ayse Kulin`in Turkiye`de “Super Vali” olarak tanınıp sevilen Recep Yazicioglu`nun yaşamını konu aldığı ayni adli romanından uyarlanan Star TV ’nin pazartesi akşamları yayınladığı “Köprü” dizisi Eskişehir’de çekiliyor.

Bilenler vardır ama Eskişehir’de bile bilmeyenlerin olduğunu öğrenince sizinle paylaşmak istedim. ö Erzincan valiliği olarak gösterilen yer aslında Eskişehir valiliği. Bizim valiliğin üzerine Vilayet yazısını yerleştirdiler ve pazar günleri çekildi. Çekimler yapılırken bizzat seyrettim. Hüseyin ilker’i görünce çok şaşırmıştım. Gerçekte görmek çok ayrı bişey. Yakışıklıydı da bu kadar mı olur dedim içimden. Valinin kızı da Eskişehir’de okuyor diye tanıtılıyor.
O gezerken Eskişehir sokakları; çarşısı gösteriliyor; gördüğünüz dükkanlar, hatta köy bile Eskişehir’in köyü…

Biz de oturduğumuz yerden gururlanıyoruz. İzleyin derim diziyi hem Eskişehir’imizi görmüş hem de güzel bir konu işleyen dizi izlemiş olursunuz.

Filmin konusu: “Sıra dışı icraatları, halktan yana ve adil uygulamalarıyla ün yapan Faruk Yazıcı, Elazığ’a vali olarak atanır… Yazıcı’nın kente gelir gelmez ilgilendiği sorunlardan biri de Karasu Nehri üzerine yapımı tasarlanan ancak yaklaşık 30 yıldır bürokratik engeller yüzünden yapılamayan köprü inşaatıdır..”

Filmin künyesi:
Yapim: Koliba Film
Eser: Ayse Kulin
Senarist: Ozan Yurdakul
Senaryo danismani: Ahmet Yurdakul
Yonetmen: Sadullah Şenturk

OYNAYANLAR: Erdal Beşikçioğlu, Haldun Boysan, Melis Birkan, Yurdaer Okur, Ayşegül Ünsal, İdil Fırat, İpek Karapınar, Gökhan Soylu, Uğur Demirpehlivan, Batuhan Levent, Deniz Oral, Selim Bayraktar, Hakan Şahin, Melih Görgün, Nihat Nikerel, Koray Ergun, Ülkü Ülker, Hüseyin İlker, Sekvan Serinkaya, Ali Hakan Beşen, Koray Ergun