Kategoriler
Kültür Sanat

Ta ki nefesin başka bir yüreğe esene kadar… ve ölürsün.

Nefes, 2008 yılında vizyona girecek olan bir Türk filmi.

2007 yılında herhalde toplum olarak unutamayacağımız bir gerçek var o da terör. Nefes görsel efektlerine, framgmanına, fotoğraflarına baktığımda şahsen benim Türk sinemasında gördüğüm en gerçekçi ya da en iyi savaş filmi diyebilirim. Filmde bir yüzbaşının komuta ettiği 40 kişilik bir tim, 2365 metre yükseklikteki karabal tepesinde bulunan bir röle istasyonunu korumakla görevlendirlir ve orada o 40 askerin yaşadıkları konu ediliyor.

Senenaryosu yazar Hakan Evrensel in “güneydoğudan öyküler” ve “yer eksi iki” kitaplarından, Hakan Evrensel, İlker Altınay ve filmin yönetmeni Levent Semerci tarafından yazılmış. Çarpıcı reklam filmleriyle tanıdığımız yönetmen Levent Semerci çok başarılı bir film çıkartmış ortaya, vizyona girdiği anda izleyeceğim filmlerden biri olacak.

Nefes Fragman

“Nefes”, Bir Yüzbaşının komuta ettiği 40 kişilik bir timin hikayesidir. 2365 metre yükseklikteki “Karabal” tepesinde bulunan bir röle istasyonunu korumakla görevlendirilen bu 40 askerin görevlerini yerine getirirken yaşadıkları acıları, sevinçleri ve yaşam mücadelelerini anlatır.