Kategoriler
Internet

İşyerinde Msn kullanmak işten atılma sebebi

Bazı iş yerlerinde iletişim anında mesajlaşma yazılımları ile sağlandığından iş için kullanmak mecburi ancak işyerlerinde bu servislerin ve bazı sitelerin neden bloklandığını anlamak zor değil: İşverenler mesai saatleri içerisinde işlerine odaklanmasını ve işlerini yapmasını istiyor. Bazı firmalar bunu kendi filtreleme yöntemleri ile çözmeye çalışsa da elbette iş yerlerinde bilgisayarı kişisel işler için kullanılmasının önüne geçmek zor.
Esas konu şu: İş yerinde bilgisayarı kişisel işler için kullanırsanız, tazminatsız işten atılabilirsiniz.
msn monitor.
Yargıtay 9. Hukuk Dairesi'nin 5.2.2007 Tarih ve E.2006/30107, K.2007/2011 sayılı kararı şöyle:

4857 sayılı İş Kanunu'na göre de bu işten tazminatsız atılmak için geçerli bir sebep olarak kabul ediliyor.
Kişisel kullanımı sadece facebook, msn, yahoo im gibi yazılım / sitelerle sınırlandırmamak lazım. Örneğin "Bloglama" kavramı geçtiğimiz 1-2 sene boyunca öyle bir yayıldı ki, artık bazı firmalar mesai saatleri içerisinde kişisel bloguna yazı yazan çalışanları işten atma kararı almıştı. Yani kişisel blogunuza bir şey iştahlı iştahlı bir şeyler yazarken, aniden işsiz kalabilirsiniz. Bunlara ek olarak, şu anda Amerika'da çalıştığınız şirket ile ilgili olarak kişisel blogunuz da bilgi vermek, şirket ile ilgili gizli bilgileri ortaya çıkartabileceği gerekçesiyle yasaklanmış durumda.
Mesai saatlerinde iş yapamaz hale gelmenin yanında bilgisayarı kişisel amaçlar için kullanmanın daha tehlikeli yanları da var: İş ile ilgili bilgileri tehlikeye atmak gibi:
"Burada hızlı bir Internet var, torrent'ten şu programı çekip evde kurayım" deyip, çektiğiniz dosyanın virüs olduğunu ve sisteminizdeki tüm hayati excel, word dosyalarının kullanılmaz hale getirdiğinizde, yüklediğiniz kişisel bir yazılımın sisteme casus yazılım bulaştırması sonucu iş yerinin online banka şifreleri çalındığında, kişisel mailinize gelen bir e-postayı açıp sisteme "arka kapı" yerleştiren bir yazılımı yanlışlıkla çalıştırıp sistem güvenliğini tehlikeye attığınızda, işten atılma haricinde ayrıca başınız belaya girebilir.

Eski wolkanca.com’da İşyerinde Msn kullanmak işten atılma sebebi veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, İşyerinde Msn kullanmak işten atılma sebebi için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.

ama işyerinde lazım olabailiyor… ama işyerinde de kullanılmamalı bence dikkat dağıtıyor.

taze bir bilgi işlemci olarak yeni işyerimde ki herkesi korkutmakla başladım işe daha önce bizleri korkuttukları gibi 🙂
herkes kendi aleminde ilk başta hiç tınlamadılar ama şimdi bakıyorum daha dikkatliler.canım sıkıldıkça administrator dan oturum açıp yetkileri ile oynamak bana zevk veriyor 🙂 çok psikopatca biliyorum ama ne yapayım hoşuma gidiyor özellikle bir anda genotıp adında hayati bir programda yetkilerinin sınırlandırıldığını gördüklerinde s.o.s çığlıklarını duymak güzel bir duygu 🙂 işim var daha sonra bakarız. cevapları: ama ama ama 🙂

yeni bir umutla işe başladım .2. ay çalıştım para alamadım paramı istedim alamadım telefonu patronun suratına kapatım diye işten kovuldum şimdide mahkemeye verdim iyimi etim acaba bilmem bütün haklarımı ala bilecekmiyim bilgisi olan cevap versin