Kategoriler
Blog Internet

Google Reader'a Türkçe dil desteği

Öyle alışmışızki kullanırken İngilizce mi Türkçe mi dikkat etmez olmuşuz. Çoğu arkadaşım aaa lan zaten Türkçe değilmiydi bu gibi söyleniyordu. Bende baktım evet Türkçe sanki hep Türkçeymiş gibi geldi bana da. Pek önemli değil tabi Arapça da olsa Google Reader, Google Reader dır. Şimdiye kadar Google Reader'ın Türkçe olduğunu farketmeyen arkadaşlar varsa bu yazıyı okuyan, onlara hayırlı uğurlu olsun. Google Reader ınıza http://feeds.wolkanaca.com/blogwolkanca yı eklemezseniz küserim ama.
Google Reader hakkında kısaca yazmak gerekirse, Rss akışına sahip web sitelerinin içeriklerini arşivleyip, kolayca okuyup, paylaşmanızı ve daha bir çok özelliği içinde barındırması ile Rss ile web sitesi takibini keyifli, basit hale çeviren sistemdir. Daha önce Google Reader ile tanışmamış olanlara ve daha fazla bilgi edinmek isteyenlere, Türkçe içerikli Google Reader yardım sayfası orada duruyor, onların okuması için. [via]

Sıkça sorulan sorular;

 1. Yayın nedir? Abone olmak ne anlama gelir?
 2. Yayınlara nasıl abone olabilirim?
 3. Hikayenin tamamı genişletilmiş görünümde neden görünmüyor?
 4. Okuduğum metnin orijinal kaynağını nasıl görebilirim?
 5. Klavye kısayolları var mı?
 6. Paylaşım nasıl çalışır?
 7. Etiketler nedir ve nasıl kullanabilirim?
 8. Otomatik sıralama nasıl çalışır?
 9. Aboneliğimi en eski öğelerinden başlayarak okuyabilir miyim?
 10. Mevcut bir abonelik listesini içeri aktarabilir miyim?
 11. Aboneliklerimi başka bir yayın okuyucudan nasıl dışarı aktarabilirim?
 12. Google Hesabı nedir?
 13. RSS ve Atom nedir?
 14. Google Reader için sistem gereklilikleri nelerdir?
 15. Yayın önerileri nasıl çalışır?

Eski wolkanca.com’da Google Reader'a Türkçe dil desteği veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Google Reader'a Türkçe dil desteği için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

ben google reader'ı yeni keşfettim henüz bir haftası dolmadı. bildiğim çok sayıda blogu ekledim. burası da onlardan biri. bu sayede bu yazınızı gördüm. bir buçuk yıldır blogculukla uğraşıyorum daha önce niye keşfedememişim gerçekten çok büyük bir kayıp. herkese şiddetle tavsiye ederim. bu büyük kolaylığı kimse kaçırmamalı.

vay süper haber.vallaha google okuyucu olmasa dünyadan haberimiz olmaz o kadar girdi hayatımıza.türkçe olması ayrı bir güzel.artık daha fazla türk vatandaşımız kullanır ve okur.

google reader, google reader, google reader….
hocam bir yerden sonra spam olarak sayıyor haberin olsun böyle kastırmışsın keywordü ama 🙂

@yusu
saol yusu benim hayatım spam zaten, takmıyorum öyle şeyleri, bana bişi olmaz (: arkam sağlam merak etme.

blog senin spam senin 🙂 ben sadece çok bilmişlik yapayım dedim 😀