Kategoriler
Internet

Facebook yenilendi

Popüler sosyal arkadaşlık sitesi olan Facebook site yapısında değişiklik yaptı.

yeni-facebook

Giriş sayfası, profiller ve ürün sayfalarındaki değişiklik kimine göre modern ve kolay kimi eskisine alışanlar içinse biraz karmaşık geldi doğal olarak. Fakat Interneti etkin olarak kullanan insanlar için bu yeni görsel değişiklik oldukça ferah geldiğin eminim.

Özellikle kişilerin arkadaşlarının eylemlerini gerçek zamanlı olarak gördüğü ana sayfa çok kullanışlı olmuş, küçük profil resimlerinin oval olması ve benzeri görsel değişiklikler de hoş.

Facebook’un planı tasarımı ve sistemi web trendlerine göre yenileyerek kullanıcılarına daha fazla seçeneği, basit ve gerçek zamanlı olarak sunmak.

Facebook’un basına verdiği açıklama aşağıdaki gibidir;

Facebook’un Yeni Ana Sayfası
Ana sayfamızı, önemsediğin insaların neler yaptığını anlamanı kolaylaştırmak üzere güncelledik. Şimdi arkadaşlarının paylaşımları gerçek zamanlı olarak akacak, ayrıca orada görmek istediklerin konusunda artık daha fazla kontrolün var.

Filtreler
Önem verdiğin arkadaşlarının neler paylaştığı hakkında güncel bilgilere sahip olduğundan emin ol. Arkadaş Listeleri’ni kullanarak kendi filtrelerini oluştur. Fotoğraflar gibi, uygulamalara göre de filtreleyebilirsin.

Akış
Akış, arkadaşlarından gelen tüm paylaşımları sana gerçek zamanlı olarak gösterir. Bu senin, olan biten her şeyi sürekli takip etmeni sağlar. Burada kimlerin görüneceğini sen kontrol edebilirsin.

Yayıncı
Durumunu, fotoğraflarını, notlarını ve diğer içeriklerini akışın içinde yayınla. Yayınladıkların hem senin profilinde, hem de arkadaşlarının ana sayfalarında görünür.

Önemli Olaylar
Gösterilmiş olan fotoğraflar, etkinlikler, notlar ve kaçırmak istemeyeceğin birçok şey. Haberler, arkadaşlarının etkileşime geçmiş olduklarından seçiliyor.

Yayıncı hakkında daha fazla bilgi
Yayıncı, görüşlerini ve fotoğraf, not gibi içeriklerini yayınlamanı sağlar. Profilinde bir akışın var—Duvarın— ayrıca ana sayfanda da senin ve arkadaşların arasında devam eden güncel konuşmaları içeren bir akışın daha var.

Facebook yenilendiiçin 26 yanıt

😀 😀 😀 😀 😀 😎 biz sizi tanımıyoruz ama yolladık umarım görüşürüz

herkese selam ben bu siteye ilk defa giri yorum ve siteyi çok beğendim…

bu site bir harika ya varya öyle bişi olamaz sayesinde sitenin manyagı oldum

yaa bende ismimi yazınca çıkıyorum facebookta ama giriş yapamıyorum.bilen varsa yazsın

bu site cok sacma gelmıztı bna ama sımdı acip eğlenceli bna göre 😀

bende facebooku kötü bir site sanmıştım ama içinde eğlenceler olduğunu anladım. 😕 😳 😡 😉

ben faceye giremiyorum neden acaba dostum yardımcı olursanız sevinirim tşk
adem

genel soruları ve cevapları açıkca yazın herkes görsun bırdaha aynı soru sorolması. gırışlerı daha da kolaylaştırın

ben facebookta çooook mutluyum. herkese tavsiye ediyorum. özellikle arkadaşlarıma. herkese benden selam