Kategoriler
Internet

Yeni Google Chrome 5

Google’ın tarayıcısı Google Chrome gün geçtikçe daha çok kullanılıyor, şu an internet tarayıcıları pazarında payı oldukça yüksek. Yeni Google Chrome 5 çıktı, bu yeni versiyon bir önceki Google Chrome dan bile daha hızlı, geliştirilen Javascript motoru yeni tasarlanan bölümleri ve yeni özellikleriyle Google Chrom daha iyi, performanslı bir tarayıcı hale gelmiş.

Yeni Google Chrome 5


Açıklamalara ve test sonuçlarına göre Google Chrome 5, önceki Chrome sürümüne göre göre yüzde 35 daha hızlı, Google Chrome tarayıcılar arasında en hızlı ünvanını koruyor ve daha da geliştiriyor. Google Chrome üzerinde bütünleşmiş olarak yayınlanması beklenen Flash bu yeni Google Chrome versiyonuna yetiştirilememiş, bir sonraki versiyonlarda Flash özelliği de tümleşik gelecek.

Google ve Adobe’nin anlaşması üzerine Flash, Google Chrome’un bir parçası olarak yayınlanacak ve Google Chrome ile Flash bütünleşik olacak. Google, bu özelliği Chrome eklemeden önce Adobe’nin Flash 10.1 sürümünü çıkarmasını beklediklerini açıklamış.

Google Chrome yeni versiyonunda varsayılan Windows indirmek klasörünü kullanıyor, işlemci kullanım yüzdesinde değişiklikler yapılarak sistemi daha az yoruyor. Yer imleri yöneticisi tasarımı yenilenmiş, Google Chrome’a sürükle ve bırak özelliği getirilerek daha kolay kullanım amaçlandı. Geolocation application programming interface, App Cache gibi yeni özelliklerde eklenmiş.

Google Chrome’un son sürümünü buradan http://google.com/chrome adresinden veya zaten Google Chrome kullanıyorsanız Google Chrome Hakkında kısmında bulunan yeni sürüme güncelle fonksiyonu ile güncelleyebilirsiniz.