Kategoriler
Internet

Google Web History

Çoğu insan Google’ın Google aramalarını kaydettiğini bilmez, Google hesabınız ile giriş yapmış durumdaysanız Google ile yaptığınız tüm aramalar Google Web History de kayıt olur. Google Web History’de bu zamana kadar yapmış olduğunuz tüm aramalar mevcuttur, yanlış hatırlamıyorsam bu uygulamayı 2006 sonu veya 2007 başı gibi başlattılar dolayısıyla o tarihten itibaren yapmış olduğunuz aramaları görünce gerçekten şaşırabilirsiniz 🙂

google web geçmişi

Arama sorguları ile aynı zamanda sorgulardan sonra tıklamış olduğunuz adresleri de itina ile kaydeder. Yeni görünümü ile çok kullanışlı ve benim de çoğu zaman daha önce gördüğüm ve unuttuğum web sitelerini, haritaları, resimleri, videoları, blogları bulmama yarayan muhteşem bir alettir.

Konu hakkında detaylı bilgi için Google’ın Web Geçmişi Hakkında yardım makalesine bakabilirsiniz.

Afiyet olsun.

Google Web Historyiçin 2 yanıt

genelde yakın geçmişimde arama yaparım (mesela yarım saat öncesi için) o yüzden hemen ctrl+h yapıp geçmişte arama yaparım. bunun dışında izlediğim videoları haberleri yada diğer görsel bilgileri (benim için önemliyse) bir şekilde kategorize edip saklıyorum. servisi biliyorum, ihtiyaç duyulabilecek bir şey ama ben çok fazla ihtiyaç duymadım bugüne kadar. ama yinede olsun yani, en azından eski yaptığım aramaların kalitesini bugünkü ile karşılaştırma ve kendimi analiz etme şansım olur.