Kategoriler
Gündem

Her ölüm erkendir

Ölüyorum tanrım, bu da oldu işte.
Her ölüm erken ölümdür, biliyorum tanrım.
Ama, ayrıca, aldığın şu hayat, fena değildir.
üstü kalsın.
Cemal Süreya

Hiç mezarlıkları ziyaret ettiniz mi? Ya da yanından falan geçerken özellikle İstanbul’da gerçekten oraya, mezarlığa orada ölü insanların olduğunu düşünerek baktınız m? Sen şimdi burayı okuyorsun ya ulan sen bile öleceksin ha!

veysel-karani-demirGeçtiğimiz hafta Ankara’da yaşanan acı bir olay gündeme oturdu, sanırım bilmeyeniz yoktur, karbonmonoksit zehirlenmesinden 19-20 yaşlarda tam 7 genç insan öldü. Bu insanların ölüm nedenleri resmi makamlarca doğalgaz firmasının ihmali var mı diye araştırılırken Başkent Doğalgaz Genel Müdürü Veysel Karani Demir bazı tv’ler de ve gazetelerde yer alan roportajında resmen bizi şoke etti. Veysel Karani Demir çok büyük bir gaf yapmasının yanında ölü insanlara resmen hakaret etti. Müdür sonrasında çok sevgili Facebook arkdaşım Melih Gökçek’in izin vermesi ile ya da seçimlerin yaklaşmasını da göz önünde bulundurarak istifa ettirildi.

Allah rahmet eylesin. Yalnız bu da unutulur, bu da unutulur, neler unutulmadı ki bu ülkede.

Asıl vahim konuyu kalemi kuvvetli koşe yazarları yazdılar, yazıyorlar yazarlar. Asıl vahim konu ülkenin görünmez bir hava tabakası gibi çepe çevreleyen o siyasi, toplumsal baskı. Bu baskı, diğerinin yaşam tarzını tavsip etmemenin de üzerine çıkarak onu lanetleme mevzusu, her platform da çıkıyor karşımıza, işte Ankara’da ki bu son mevzu asıl bu vahim konunun iz düşümlerinden sadece biriydi.
Allah sonumuzu hayır etsin, Allah bizi vicdansız yöneticilerden kurtarsın.