Kategoriler
Konuk Yazar

Facebook'da Filistin sansürü

Milyonların üye olduğu sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta İsrail'in 2008'in son günlerinde başlattığı Gazze saldırısını protesto etmek için kurulan dayanışma gruplarına üye olanlar site yönetiminin ilginç bir uyarı mesajıyla karşılaştı. Facebook yönetimi, bazı üyelere gönderdiği uyarı mesajında sitenin kullanım koşullarının ihlal edilmemesini istedi ve “Aksi halde hesabınız kapatılır” tehdidinde bulundu.

Kullanıcılara gönderilen uyarı mesajında şöyle: “Sistemimiz sitedeki bazı özellikleri kötüye kullandığını belirledi. Bu e-posta bir uyarı niteliğindedir. Facebook'un özelliklerini kötüye kullanmak ya da Facebook kullanım koşullarını ihlal etmek hesabının kapatılmasına neden olabilir. Anlayışın ve işbirliğin için şimdiden teşekkürler. Facebook ekibi.” Kullanıcılar; “Filistin halkı yalnız değildir”, “İsrail'in Filistin halkına yaptığı soykırımı nefretle kınayanlar” ve “İsrail'in Filistin katliamını kınıyorum” adlı gruplara üye olanlara gönderilen bu mesaja tepki gösterdi.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.

Facebook'da Filistin sansürüiçin 6 yanıt

özgürlük adına nutuklar atan ve ülkelere demokrasi getiren ve özgürlüğü savunanlara bakın siz hele! istediğim gruba üye olurum yahu, bu benim vereceğim en özgür karardır, kaldırın o zaman tüm grupları… bu nasıl bir zihniyettir yahu.

volkan hocam biz henüz öyle bir sansürle karşılaşmadık ama eli kulağında gibi. acun filistine yardım et grubunda belirli bir sayıya ulaştık sizin de katkılarınızı bekliyoruz.