Kategoriler
Gündem

İsrail’e bunun bedeli ödetilmezse biz zavallıyız demektir

Ve sonunda Türkiye’yi de bu işin içine bulaştırmayı becerdiler, yüzlerce yıldır devam eden ve asla normal bir şekilde bitmeycek olan, üzerinden dünyanın çeşitli güçlerinin oyunlar oynadığı, rant elde ettiği kanserleşmiş bu sorunda Türkiye’yi, ülkemizi, insanlarımızı işin içine sokmayı başardılar. Zaten en başından İsrail’in bu gemilere bir şey yapacağı belliydi, en başından gemilerle giden insanlar bunu biliyordu ama herhalde bu kadarını kimse beklemiyordu çünkü onlar Gazze de yaşamıyordu belki o yüzden bu kadarını beklemediler.
Dün İskenderun da askeri birliğe roketle saldırıldı, birçok kişi bunu insanlık suçu işlediği defalarca tescil edilmiş İsrail ile bağlantılanabilir, konularda pek bilgisi olmasa da bu tür fikirler, komple teorileri garip bir şekilde insanlara eğlenceli gelir. Tabii doğru olabilir de, olmayabilir de zaten teori dediğin şey böyle bir şey. Fakat ülkenin hareketi, geliştireceği politika teori değil gerçeklerle olur, biz 80 milyonluk bir insan topluluğuyuz kaderimizi, çocuklarımızın geleceğini böyle saçma sapan şeylere bırakamayız.

Gemilerin oraya insanlara yardım etmek için gittiği kesindir, sadece Türk değil başka milletlerden de insanlar var. O gemilerde Türk insanların olması bu gemilerin Türk devleti tarafından gönderildiği anlamına gelmez, yani o gemiler Türk milletini temsil etmez zaten TC.Başbakan yardımcısı da böyle belirtti konuşmasında.

Fakat orada sivil insanların öldürülmesi, vatandaşlarımızın terorist muamelesi görmesi ben gibi bu milletin insanlarını mutlaka ayağa kaldıracaktır, one minut ile başlayan süreç one minutla yetinmeyecektir.

Şimdi birileri çıkıp İsrail mallarını boykot edelim benzeri şapşallıklar demesinler, bu saçmasapan bir şey geçmişe de bakarsanız birçok bu tür hareket bir işe yaramadı. Bir savaş olsa, zaten Türk silahlı kuvvetlerinin elektronik altyapısı çoğunlukla İsrail kökenli, muhtemelen süngüler ile kalırız, İran’ın neden dünyaya kafa tuttuğunu, öyle bir politika izlediğini anlıyormusunuz şimdi, İran silahını kendi üretiyor.

Şu an dünyanın tepesinde ABD var ve Birleşmiş Milletler, İnsan Hakları bilmeme neleri gibi tonla kurumu da bu abiler yönetiyor, dolayısıyla İsrail bu tür insanlık dışı şeyleri ilk defa yapmadığı gibi tüm dünya kurumlarında kendini ABD nin arkasına sakalyıp koruyor, şu ana kadar İsrail e hiçbir platformda hiçbir bedel ödetilemedi, hepsi lafta kaldı.

Bu sorun ya büyük dünya savaşı ile çözülecek, ya da durumu din ile ilişkilendirmeden saf insan hakları çerçevesinde takip edip, ısrar edip diplomatik savaş ile İsrail cezalandırılacak, bedeli ödetilecek. Eğer İsrail’e bedel ödetilmezse ben bu devlete hakkımı helal etmem. Eğer İsrail’e bunun bedeli ödetilmezse, dersi verilmezse biz zavallıyız demektir.

Kahpe saldırı ile ölen, şehit olan insanlara Allah rahmet eylesin, ailelerinin başı sağolsun.