İsrail e bunun bedeli ödetilmezse biz zavallıyız demektir

Ve sonunda Türkiye'yi de bu işin içine bulaştırmayı becerdiler, yüzlerce yıldır devam eden ve asla normal bir şekilde bitmeycek olan, üzerinden dünyanın çeşitli güçlerinin oyunlar oynadığı, rant elde ettiği kanserleşmiş bu sorunda Türkiye'yi, ülkemizi, insanlarımızı işin içine sokmayı başardılar. Zaten en başından İsrail'in bu gemilere bir şey yapacağı belliydi, en başından gemilerle giden insanlar bunu biliyordu ama herhalde bu kadarını kimse beklemiyordu çünkü onlar Gazze de yaşamıyordu belki o yüzden bu kadarını beklemediler.
Dün İskendurun da askeri birliğe roketle saldırıldı, birçok kişi bunu insanlık suçu işlediği defalarca tescil edilmiş İsrail ile bağlantılayabilir, konularda pek bilgisi olmasa da bu tür fikirler, komple teorileri garip bir şekilde insanlara eğlenceli gelir. Tabii doğru olabilir de, olmayabilir de zaten teori dediğin şey böyle bir şey. Fakat ülkenin hareketi, geliştireceği politika teori değil gerçeklerle olur, biz 80 milyonluk bir insan topluluğuyuz kaderimizi, çocuklarımızın geleceğini böyle saçam sapan şeylere bırakamayız.

Gemilerin oraya insanlara yardım etmek için gittiği kesindir, sadece Türk değil başka milletlerden de insanlar var. O gemilerde Türk insanların olması bu gemilerin Türk devleti tarafından gönderildiği anlamına gelmez, yani o gemiler Türk milletini temsil etmez zaten TC.Başbakan yardımcısı da böyle belirtti konuşmasında.

Fakat orada sivil insanların öldürülmesi, vatandaşlarımızın terorist muamelesi görmesi ben gibi bu milletin insanlarını mutlaka ayağa kaldıracaktır, one minut ile başlayan süreç one minutla yetinmeyecektir.

Şimdi birileri çıkıp İsrail mallarını boykot edelim benzeri şapşallıklar demesinler, bu saçmasapan bir şey geçmişe de bakarsanız birçok bu tür haraket bir işe yaramadı. Bir savaş olsa, zaten Türk silahlı kuvvetlerinin elektronik altyapısı çoğunlukla İsrail kökenli, muhtemelen süngüler ile kalırız, İran'ın neden dünyaya kafa tuttuğunu, öyle bir politika izlediğini anlıyormusunuz şimdi, İran silahını kendi üretiyor.

Şu an dünyanın tepesinde ABD var ve Birleşmiş Milletler, İnsan Hakları bilmeme neleri gibi tonla kurumu da bu abiler yönetiyor, dolayısıyla İsrail bu tür insanlık dışı şeyleri ilk defa yapmadığı gibi tüm dünya kurumlarında kendini ABD nin arkasına sakalyıp koruyor, şu ana kadar İsrail e hiçbir platformda hiçbir bedel ödetilemedi, hepsi lafta kaldı.

Bu sorun ya büyük dünya savaşı ile çözülecek, ya da durumu din ile ilişkilendirmeden saf insan hakları çerçevesinde takip edip, ısrar edip diplomatik savaş ile İsrail cezalandırılacak, bedeli ödetilecek. Eğer İsrail'e bedel ödetilmezse ben bu devlete hakkımı helal etmem. Eğer İsrail'e bunun bedeli ödetilmezse, dersi verilmezse biz zavallıyız demektir.

Kahpe saldırı ile ölen, şehit olan insanlara Allah rahmet eylesin, ailelerinin başı sağolsun.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

ortadoğunun karmaşık politikalarına ülkemizin bulaştırılmasına karşıyım. kendi içinde birleşmemiş ülkelerin hakkını biz mi savunacağız sadece. dünya ile birleşmek ve birlikte çözüm üretmek gerek. dünyanın her yerinde çok problem var. çözüm ülkesi de sadece biz değiliz. bizim siyasetçilere rant kazandıracak günlük rüzgarlarla hareket edilmesine karşıyım.

aynennn öyle abi, eğer bu seferde lafta kalırsa bende bu devlete hakkımı helal etmem… filistini, ordaki sorunu unuttuk bizi ilgilendirmez diyelim ki, ama bu devlet benim onurumu dahi koruyamıyorsa ne anlamı kaldıki!!!orospu çocuğu pkk da saldırcak, tehdit etcek zamanı buldu… tesadüf olmadığı kesin… itin dölleri topunu allah kahretsin… bu filistinin meselesi değil artık, 7 milyon israilin 1,5 milyonu israilli, geri kalanı araplar vsler… hala yılanın başını ezemiyorsak birlik olup, bize yazıklar olsun, biz ne müslümanız, ne türküz, ne de onurumuz kalmış…

dünyada o kadar müslüman ülke varken neden sadece biz hepsinin hakkını koruyoruz. ve onlar kendi haklarını sorgulamazken.davostada aynısı oldu. yardım kötü bişi değil her ülkenin yapması gereken bir olay ama türkiye daha kendi içindeki pkk sorununu çözemezken filistin için israile kafa tutuyor. bizi savaşa itiyorlar arkadaşlar yazık bu hükümete devlete, ve bizi bu duruma düşüren şerefsizlere.

"sen önce pkk yı çöz" denilsin diye pkk yeniden hortladı zaten… bakan bile açıklama yaptı israil saldırısıyla terör olayları tesadüf değil diye… paso açıklama yapsınlar zati…

abi öncelikle yazdığın yazılardan ötürü seni kutlarım. ilk defa seninle aynı şeyi düşünüyoruz katılıyorum fikirlerine.israil kaşınıyor bundan kimsenin zaten tereddütü yok ama biz bakalım israil'i kaşıyacak yeterli ekonomik,askeri ve teknolojik güce sahipmiyiz.veya bu gücümüzü özgürce kullanabilecez mi israil gibi.olacakları ben de herkes gibi merakla takip ediyor ve izliyorum malüm bizim siyasetçiler gereksiz açıklama , kınama ve oy peşinde olduğu için kimse yaptırım güçlerinin hesabını yapmıyor. ölenler kim olursa olsun isterse afrika'lı olsun ben türk bayraklı bir geminin israil'li şerefsizler tarafından veya başka bir millet tarafından saldırıya uğramasını hatta öldürülmesini kabullenemem.lafa gelince 1 türk dünyaya bedel. diyoruz bilmiyorum vatandaşına türkiye kadar bırak vatandaşı askerine de türkiye kadar az değer veren başka bir ülke var mı?sonra gelişmekte olan ülkeymişiz falan filan hikaye ile insanları kandırıyorlar biz gelişene kadar herhalde dünyada müslüman ve türk kalmayacak…

hakankardeşim senle aynı şeyi düşündüğümüzü sanmıyorum 🙂 ama senin düşüncen şu an aracın direksiyonunda(akp) bekleyip görülecek bir şey varsa ki bence hiçbir şey olmayacak öncekiler gibi güçlü olan kazanacak haklı, hak olan değil bunun nedeni de kapitalist sermayenin dininin ve milletinin olmaması e direksiyondaki abiler hehalde sıradan insanı düşünmez. gelişme konusunda ise yazacağım tek şey var kendi yaptığım işlerden de deneyimlediklerim ve bilgiler ile yıllardır aynı fikriyat içindeyim o da şu: biz maalesef bibok üretmiyoruz sadece satın alıyoruz bu sistem, üretmeyen gittikçe ülke insanlarını fakirleştiriyor daha önemlisi ülke güçsüzleşiyor ve iş yapmak isteyen mesela bana benzer gerizeklalı varsa onlar da beziyor sistemden yapmıyor ya da yaptırmıyorlar.sonuçta israil e kafa tutma için önce en basitinden tanıkını, topunu tüfeğinin bilgisayar yazılımlarınız ne bileyim buna benzer şeylerini bu ülke de yetişmiş bu ülkenin gençlerine yaptıracaksın onların bu işleri yapabilmesi için gençlere her türlü imkanı sunacaksın, bu imklanlar sadece maddi değil onları,gençleri toplum içinde saygın bir konuma getireceksin. mevcut durumda gençlerin saygın bir konumda olmadığını hepimiz biliyoruz, insanlar bilmedikleri işleri yapan gençlere işsiz güçsüz, serseri gözü ile bakıyor e kardeşim nasıl gelişsin bu ülke gençsiz?

gelişmek için özel bir çaba yok ki… okulların müfredatıyla, işinden bezmiş ya da eskide kalmış, ülkeye birşey kazandırmak istemeyen, kimisinin ruhu ölmüş, kimisi sapık profesörlerle ne bilimi, ne silahı… adam mühendis olsa işsiz kalıyor, bildiklerini unutuyor. sonra etrafta bir sürü ot, saman gezinsin dursun…"laf'a gelince onu başbakanımız çok iyi bilir, her zaman olduğu gibi…" (allah'tan bari onu iyi yapıyorda iyice rezil olmuyoruz)