Kategoriler
Kodlama

Dünya Yazılımcılar Günü kutlu olsun

#ProgrammersDay #DayOfTheProgrammer Her yılın 256. günü, dünyada Yazılımcılar Günü olarak kutlanıyor, tüm yazılımcı/programcı meslektaşlarımızın günü kutlu olsun.

2007 yılından beri dünyada yılın 256. günü Dünya Yazılımcılar(Programcılar) Günü olarak kutlanmaya başlandı. Bugün yılın 256. günü ve tüm meslektaşlarımın Dünya Yazılımcılar Günün’nü kutlarım.

 

programmersday
programmer day

programmerday.info adresinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. 256 sayısı bir çok şeyle bağdaştırılabiliyor ve bunun sonucunda bugün sadece Programcılar Günü değil aynı zamanda Bilgisayar Oyunları Günü(National Video Game Day) de aynı kaderi paylaşmakta.

Uluslararası Yazılımcılar Günü, programcıların günlük hayatımızı iyileştirmek için yaptıkları olumlu değişiklikleri kutlamak için vardır. Yılın 256ncı gününde kutlanır. Yani 365 gün süren yıllarda 13 Eylül’de veya artık yıllarda (şubat 29 çektiği) 12 Eylül’de kutlanır. Rusya’da bugün resmi bir gün olarak belirlenmiş ve mesleki tatil ilan edilmiştir, diğer ülkeleri bilmiyorum.

wolkanca.com’da Dünya Yazılımcılar Günü kutlu olsun veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Dünya Yazılımcılar Günü kutlu olsun için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.