Kategoriler
Gündem

Danone ve Prof.Dr. Turan Karadeniz

Sevgili arkadaşlar hemen hepiniz eğer bir mail adresiniz varsa spam mailler, saçma sapan mailler almışsınızdır bunlardan bir tanesi de hatırlarsanız Danone firmasının ürettiği ve çocukların (bizimde) çok severek yediği yoğurtlarda zararlı maddeler olduğunu yazmışlardı. Bu Danone’ye yapılan amacı ne olduğunu benim henüz bilmediğim iftira mailde sayın Prof.Dr.Turan KARADENİZ ( Karadeniz Teknik Üniversitesi Ordu Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü ) in de ismi geçmiş ve ben bu maile cevaben sayın profesöre bu bu şekilde olamaz bu işte bir bit yeniği var gibi bir yazı yazmıştım. Sayın Prof. Dr. Turan KARADENİZ bu akşam gelen mailde bana olayın özünü işin gerçeğini yazmış kendisine teşekkür ederim.

Lütfen sizde tanıdıklarınıza bu açıklamayı gönderiniz.

—–Original Message—–
From: Turan Karadeniz [mailto:turankaradeniz2@hotmail.com]
Sent: Tuesday, December 05, 2006 4:20 PM
To: wolkanca@wolkanca.com
Subject: RE: FW: RE: Danone

Sayın Volkan Bey,

Öncelikle tarafıma iletmiş olduğunuz konu ile ilgili size, iş yoğunluğum sebebiyle geç geri dönüyor olmamı, anlayış ile karşılayacağınızı umarım.

Danone ürünleri ile ilgili internet ortamında, ismim ve ünvanım eklenerek, sanki benim tarafımdan yazılmış gibi gösterilmeye çalışılan e-posta mesajı ile kesinlikle hiçbir ilgim yoktur. Bilimsel gerçeklerden uzak, uydurma bir e-posta mesajının altında ismimin kullanılması, itibarımı zedeleyerek beni mağdur duruma düşürmüştür. Kanaatimce, günümüzün en kolay ve en denetimsiz iletişim aracı olan internette, kasten ve defaaten dolaştırılmakta olan bu e-posta mesajı, tamamen karalama amaçlı bir hayal ürünüdür. Bu konu ile ilgili basına yansıyan haberlerden birini de ekte gönderiyorum.

Nitekim, söz konusu e-posta mesajının “yaratıldığı” internet sitesine karşı yasal işlem başlatılmış ve ihtiyati tedbir kararı alınmıştır. Danone’nin yasal haklılığına rağmen, benim ismim ve sizin gibi duyarlı kişilerin çocuklarına haklı hassasiyetleri suistimal edilerek, iftira atılmakta olduğunu düşünmekteyim.

Umarım endişelerinizin giderilmesine yardımcı olabilmişimdir.

Saygılarımla,

Prof.Dr.Turan KARADENİZ
Karadeniz Teknik Üniversitesi
Ordu Ziraat Fakültesi
Bahçe Bitkileri Bölümü

Not: Bu mail’in benim ismim ile yayılmasından bir bilim adamı olarak büyük rahatsızlık duymaktayım. Bu e-mail’i arkadaşlarınıza ilettiyseniz, bu yazıyı da ileterek mağduriyetimin en aza indirilmesi için bana yardımcı
olabilirseniz çok memnun olurum. Umarım siz de bana bu kadar vaktinizi
ayırabilirsiniz.