Kategoriler
Gündem

Çevre için çıplak hareket

Öncelikle merhaba, bu akşam maillerime bakarken sevgili ağabeyim Niko Guido’dan bir mesaj geldi. Tabi genelleme gönderilen bir mesaj ama her zaman ki gibi benimki bana özel gelmişti. Hal hatrımı sorduktan sonra “Çevre için çıplak hareket” başlattığını ve detaylarını anlatmış.

Niko Guido’yu fotoğraf paylaşım sitelerine takılanlar az çok tanırlar. Nü Fotoğraf sanatçısıdır ve Türkiye’de bir çok genç fotoğrafçıya örnek olmuş, bir çok kişinin nü fotoğraf hakkında ki düşüncelerini değiştirmiş çok kıymetli ve mükemmel bir insandır. Uluslararası arenada aldığı başarılar ile hakkından çokça söz ettirmiş, bir çok sergisi ve kazanımları olan bir ağabeyimizdir.

Niko Guido

Gelelim konumuza; Malum biraz araştıranlar bilir, Niko Guido daha önce Kaz Dağlarında, Allionia ’da bu hareketi gerçekleştirmiş ve dikkat çekmişti. Bugünde yine bu konu hakkında dikkat çekmek amacıyla bir proje başlatıyor. Önümüzdeki günlerde “Çevre için çıplak hareket” konulu bir proje için İzmir ve civarında oturan modeller arıyor.

Çekimler sırasında kesinlikle yüzünüz belli olmayacak, fiziki özellik aranmayacak. Çevreye duyarlı arkadaşların yardımcı olacağı kanısındayım. Sizlerde bu harekete destek vermek istiyorsanız Fotoğraf sanatçısının kişisel sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Detaylı bilgiyi hem orada hemde mail adresi ya da telefonla sorarak öğrenebilirsiniz.

Saygılarımla Suat Duman

Son olarak Niko Guido’nun gönderdiği mesajı sizlerle paylaşmak istiyorum;

“Sevgili Dostlar,
Önümüzdeki günlerde “Çevre için çıplak hareket” kapsamında gerçekleştireceğim yeni fotoğraf çekimleri için İzmir civarında ikamet eden ve bu projede yer almak isteyen model adaylarına ihtiyacım var.
Model adaylarında herhangi bir fiziksel özellik aranmamaktadır ve modellerin yüzleri görünmeyecektir. Çevrenizde, çevreyle ilgili bu protesto girişiminde yer almak isteyenler varsa lütfen benimle kontak kursunlar.
Sevgiyle kalın.”
Niko Guido