Kategoriler
Gündem

Etox geliyor açılın

Yıllardır ülkemizin yerli bir otomobil markasına sahip olamadı, “şahin”,”kartal” “toros” larla bizi uyuttular. Çeşitli denemeler oldu tabi 1961 ilk deneme “Devrim” markasıyla başladı, halka tanıtımı yapıldığı sırada benzini bitince hayaller yıkıldı. Daha sonra ise “Anadol” çıktı karşımıza ve 1984 kadar 62 bin adet üretildi. 1999 yılında ise Jet-Pa Holding “İmza” markasıyla piyasaya girmeye çalıştıysada başarılı olamadı. Şimdilerde “Etox” adıyla yeni bir türk otomobil (hemde spor) markası yaratılmaya çalışılıyor.

Ertex Oto Dekorasyon Genel Müdürü Ercan Malkoç’un hayaliyle başlayan bu atılım, seri üretime geçmiş durumda. 2007 yılında 9 araç siparişi alınmış durumda, taliplilerden biriside Murat GÖGEBAKAN.
Bence bu proje tutabilir bu adamlar ciddi gibi geldi bana. İnternet siteleri bile ne kadar olaya ciddi yaklaştırlarını gösteriyor.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Etox geliyor açılın başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

Etox geliyor açılıniçin 21 yanıt

tasarımı çok hoş, işimdiye kadar yapılan türk otomobillerde tasarım yoktu. düz odun gibi arabalardı. inşallah bu tutar bir adımız duyulur ülkemiz açısından.

tasarımı ve logosu bile özgün, inşallah tutar bu iş herkes destek olmalı. bizim güney kore'den ne eksiğimiz var.

@wallpapermania : bu yaklaşım ile ülkemizden bir ürün, bir hizmet çıkmasını beklemek yanlış olur.. türk mühendislerin yaptığı her ürüne fasondur, dandiktir dediğimiz için şu araba, uçak, gemi ne varsa yurt dışından alıyoruz bu arabanın seri üretime geçtiğini düşün ve birde bunun sağlıyacağı istihdamı düşün istersen?

85.000 ytl fiyatı var bence o parayı kimse bu arabaya yatırmaz ama birilerinin yatırmasını dileriz. saygılar.

zaten şuan için 20 tane üretmişler (: cem yılmaz, koç falan fantezisine alır 😀

neden bilmiyorum ama arabanın ön tarafı bende bir güvensizlik hissi yarattı. euroncap testlerinden kaç yıldız alır acaba 🙄

gerçekten harika bir proje. fakat etox hakkında ciddi bir yanılgı içerisinde olduğumuzun altını çizmek isterim. çok büyük bir reklam hatası ve tanıtım stratejisi uygulanmakta. bu konuya kendi blogumda uzunca değindim.

bu aracı halkımıza kabul ettirmek çok güç olacak.

arabanın teknil özelliklerini bilmiyoruz ama belki çoğu arabadan daha iyidir. herkes tanınmış bilinmiş araba alıyor. reklamını yapsalar rahat satılır. yoksa alınmayacak araba değil. ülkemizde 85.000 lirayı günde bitirenler var.

zamanı geldi de geçti, çok geç bile kaldık bunlar için. inşallah imza gibi yarım kalmaz.
başarılar diliyorum.

bunun bide vergileri var 🙂 85+ bizimkiler buna 50 de vergi alır oldu sana 135bin 🙂

vergi işini hiç düşünmemiştim 😆 bu arada söylemeden geçemeyeceğim aracın tasarımı farklı açılardan bana farklı markaları anımsatıyor. saygılar.

bence bu arabanın motoru ve şanzımanını yapabilsek ne mutlu bize o zaman hakiki bir türk arabası olur

haa birde aile modelini çıkarsalar güzel olur ama yerli motor olsun

ınşallah devrim ve imza 700 ün kaderine benzemez

seneye kendi motorumuzu üretiriz diyolar ama inşallah onu da yapıcaz daha yolun başındayız 😮

ismini beğenmedim. sitelerinde kullandıkları dil de berbat. "müşteri odaklı farklı bir nokta tespiti" ne demek allah aşkına.
dokundurmadan geçemedim ben de.

@net günlüğü

evet dediğinde haklılık payı var, özellikle "dana derisi" olayını anlamış değilim bende 😀

yerli otomobil : eto x ! muamma yok mu sizcede?

otomobil yerli ama ismi?

bu arada araç nedense bende de farklı açılardan farklı modelleri anımsattı… sağdan soldan tırpanmı var acaba 😆 😛

🙂 ben arabadan cok muzigi ilgimi cekti 😶 araba ferrayi anımsatıyo gibi olmus keske cizgileri filan daha özgün olsaymıs diyorum. bu cizgi tasarım konusunda elbet yaptıklarına göre bir bildikleri var ama cizgiyi daha iyi yapip azcik daha modlayabilirler

güzel bir deneme. ancak ortada ne bahsedildiği gibi "türk mühendislerinin mucizesi" ne de "global bir yarışçı" söz konusu. otomobil teknolojisinin mühendisliği biteli on yıllar olmuştur herhalde. f1 de bile yaşanan gelişmeler uçuk kaçık ve sanayi uygulaması olmaktan çok uzak.

sitemde de dile getirdim marka konusunda büyük yanlışlar var. http://yalazi.org/index.php/archives/2007/08/27/e… marka 50 yıllık amerikan markası. etox.com a bakarsanız görürsünüz. bu hata da bize gösteriyor ki aslında etox bir yerli hayal. uluslar arası arena hedefi yok. hatta buna gücü de yok..

arkadaşlar tamam ismi biraz yabancı olabilir ama böyle sözler söylemiyelim lütfen bunun arkasında duralım destek olcağımıza köstek olmayalım inş bu tip olayların devamı gelir

üretilmesini cok isterim ,fakat üretilmemesi icin herseyi denerler. sonuc üretimi gerceklesmez ! türkiyede bazi seylerin üretilmesini engelleyen odaklar var :saygilarimla

abi bu araba üretilirse bizim bu arabaya sahip cıkmamaız gerekicek çunku bizim diger ülkelerden farkımız yok ve adımızı diğer ülkelerede duyurmalıyız