Kategoriler
Gündem

Babalar günü vs Anneler günü

Bu stratejik konuya değinelim dedik, soru şu; Babalar günü neden Anneler günündeki kadar duyarlı olunan bir gün değildir?

babalar günü

Bebeklerin genelde anne demeden önce baba dedikleri söylenir, baba kelimesi daha kolay olduğu içinmiş bu. Ama baba çocuğun hayatından anne kadar etkili değil herhalde ki Babalar günü neredeyse yok sayılır, hatta hangi gün, hafta olduğu bile karıştırılabiliyor. Fakat Anneler günü belki de diğer kadınların olan günler gibi daha bir duyarlı olunan gündür. Diğer kadınların günü derken kadınların özel günlere erkeklerden daha duyarlı olduğunu belirtmek istedim.

Belki evet babalar gününün anneler günü kadar değerli olamamasındaki neden kadınlardır, ama bu çok acımasızca olur gerçektende biraz fazla.

Bence babalar gününün olması bile babalar için bir lütuf, ya olmasaydı? Olmasaydı da olurdu gerçi. Babalar bence çok gereksiz kişiler, şahsen ben babamla aramızda bildim bileli hiç doğru olmamış ilişkimiz olduğundan değil bu yazdığım ama gözlemlediğim kadarı ile babasından hoşlanandan çok hoşlanmayan insan fazla. Kadınlar daha çok babalarına önem verirken erkek çocuklar babalarını hayattayken pek yanlarında istemiyorlar.

İnsan denen mahlukun her değer gibi babaların da değerlerini de yok olduktan sonra daha çok anladığı doğrudur, lakin annelerin öyle bir durumu asla olmaz.

Anneler her zaman değerlidir, onların yürekleri yaratılmış en geniş, en kapsamlı, en şefkatli ve sevgili yürektir.

Babalar gününde de annelere iş düşüyor, araştırmalara göre hediyelerini anneler alıyormuş babalara, ne güzel ama kanımca anneler bu hediye konusunda asla zararlı çıkmazlar bir şekilde o hediyelerin karşılığında 3-5 kat hediye stoku yapabilirler kendilerine.

Bu hafta sonu babalar günü, hayatımda babalar gününü ne kutladım ne de önem verdim, sadece bir babam var ama kendimi henüz ondan kazandıklarımı anlayacak kapasitede hissetmiyorum, gençlik böyle bir şey.

Kutlu olsun.

Babalar gününün anneler günü kadar önemsenmediği konusunda dünyada araştırmalar var yani biz işkembe-i kübradan sallamadık, akıllı olun döverim.

Eski wolkanca.com’da Babalar günü vs Anneler günü veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Babalar günü vs Anneler günü için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

"ben hayatı anneneler günü yok babalar günü yok çamaşır günü diye ayırmam, hayatı parsellemeye gerek yok.." diyordu konya dublajlı george clooney 😀

@ylmz
tabii ki google ilişkisi ne olabilir başka, bende kastım ama olmadı 🙂

ya annemi çok seviyorum babamıda çok seviyorum ama annemin yerini kimse tutamaz bu yüzden
anneler gününü herkulade daha çok önemsiyorum ve önem vermeye devam edceğim babalar gününde bu kadar titiz davranamam kimse alınıp gücenmesin… 😉 😮