Kategoriler
Gündem

Barış Manço ölümünün 13. yılı

Barış Manço ölümünün 13. yılında saygı özlem ve rahmetle anıldı.

Barış Manço’nun ismini taşıyan vapur ile gezinti yapıldı, mezarı başında anıldı.

Think Different - Baris-Manco - by pi

Türk pop müziğinin unutulmaz seslerinden Barış Manço, ölümünün 13. yılında mezarı başında anıldı. Manço’nun sevenleri, sanatçının adının verildiği Barış Manço vapuruyla Kanlıca’ya giderek mezarı başında dua etti.
Sanatçı Barış Manço, ölümünün 13. yılında bir dizi etkinlikle anılıyor. Kadıköy Moda İskelesinde başlayan etkinliğe, Barış Manço’nun eşi Lale, oğulları Doğukan ve Batıkan Manço, üvey babası Muhittin Kocataş, Kurtalan Ekspres müzik grubu, rock müzik sanatçısı Murat Evgin, ve sevenleri katıldı. Kadıköy moda iskelesinde toplanan yaklaşık 500 kişilik grup Barış Manço’nun isminin verildiği vapura binerek, sırasıyla Kadıköy, Kabataş iskelelerine uğradı. İskelelerden Manço hayranlarını alan kafile, Barış Manço şarkıları eşliğinde kısa bir boğaz turu yaptı.

Ardından Barış Manço’nun ailesi ve sevenlerinin de bulunduğu gemi, Kanlıca’ya yanaştı. Burada Manço’nun Kanlıca Mezarlığı’ndaki kabrine gidildi. Manço’nun mezarı başında dualar okuyan ailesi ve sevenleri, mezarına çiçek bıraktı.

Gezi sırasında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Lale Manço, “Bu yıl Barış Manço’yu 13. kez anacağız. Buraya gelen herkese çok teşekkür ediyorum. Çok heyecan verici bir durum, gittikçe artan bir ilgi var.” şeklinde konuştu. İnsanların bu yıl Barış Manço’ya daha fazla özlem duyduklarını belirten Manço’nun oğlu Doğukan Manço ise, “Her sene Barış Manço anma törenlerinde vapur gezisi yapıyoruz. Burada herkes tek yürek oluyor. İşin en güzel tarafı da bu. İnsanların bu sene daha fazla özleminin olduğunu fark ettik. Burada baktığınızda herkesin yüzünde bir tebessüm var. Bu güzel olay hiçbir zaman bozulmasın. Yani Barış Manço’nun adı anıldığı sürece bu vapur gezileri hep devam edecektir.” dedi.

(CİHAN)

Barış Manço Belgeseli – Hayatım Roman