Kategoriler
Eğlence

TRT’nin dijital platformu tabii.com

TRT, kısa süre önce duyurulan uluslararası dijital platformu tabii ile yayına başladığı duyuruldu.

TRT, uluslararası dijital platformu tabii ile yayına başladı. Tabii, dizi, film, program, belgesel ve bir çok tabii orijinal içeriğin izlenebileceği TRT’nin yeni küresel çevrimiçi yayın hizmetidir.

TRT, kısa süre önce duyurulan uluslararası dijital platformu tabii ile yayına başladığı duyuruldu.

tabii 💚 Yayında!!! Dizini seçmeden önce ilk olarak http://tabii.com’a giriyorsun veya App Store, Google Play’den uygulamamızı indiriyorsun! Sonrasını biliyorsun zaten… 😎💚

tabii’de ne tür içerikler var?

tabii’de kaliteli, aile dostu ve ödüllü dizileri, filmleri, belgeselleri ve daha birçok tabii orijinal içeriklerini izleyebilirsin. Ne kadar çok izlersen, hoşuna gideceğini düşündüğümüz dizi ve filmleri önerme konusunda, tabii o kadar isabetli olur.

Platform hakkında sık sorulan sorulara tabii.com/pages/faq adresinde cevap verilmiş.

“Bizi Birleştiren Hikayeler” mottosuyla tanıtımı yapılan tabii, birçok özel içerikle beraber 7 Mayıs itibarıyla yayın hayatına başladı. Bu konuda TRT’den şu açıklama yapıldı:

“Hemen uygulamamızı indir veya tabii.com adresine git ve orijinal yapımlardan dizilere, filmlerden çocuk programlarına kadar yüzlerce farklı içeriği ücretsiz olarak izlemeye başla. Uygulamayı indirerek veya tabii.com’dan, 13. yüzyılın sevilen şair ve âlimi Mevlana’nın hayatını başka bir pencereden izleyebilirsin. Ya da ailenle birlikte Tozkoparan İskender Gölge’nin maceralarla dolu dünyasına dalabilir; Modern Doğu Masalları ile iki dargın kardeşin yolculuğuna ortak olabilir; Organizasyon Bizim İşimiz ile bir ajanstaki komik maceralara kahkahalarla katılabilirsin.”

Resmi sitesi www.tabii.com olan yeni platform hakkında TRT’den gelen ilk açıklama böyle olmuştu:

“Dijital platformların en bizdeni, en sizdeni… “tabii” yayında! “Yaparsa TRT yapar” dedirten, izleyicisindeki güveni tam, kalite standardı yüksek, yepyeni yapımlarımızı dijital platformumuz “tabii’”ye taşıyoruz. “tabii” ücretsiz erişimle tabii ki sizin…”

TRT, ses getiren platform için ayrıca şunları da aktarmıştı:

Dünyaya seslendiğimiz yer: tabii! Bizi birleştiren hikayelerle yola çıktık ve dilediğin yerde dilediğin zaman izleyebileceğin içeriklerle dolu yeni nesil bir dijital platform yaptık. Kültürümüzü ve değerlerimizi tüm dünyaya duyuracağımız tabii’de en büyük amacımız hikayelerin dönüştürücü gücüyle tüm dünyaya ilham vermek. Yaşadığımız dünyanın çeşitliliğini en iyi şekilde yansıtmak için yüksek kalitede geniş konu ve tür çeşitliliğinde yapımların peşine düştük. Tüm bunları sen ve ailen için yaptık. Tabii’ye özel birçok dizi, film ve belgesel bir abonelik kadar yakın!”

Başlangıçta Türkiye’de ücretsiz olan platform için geçtiğimiz hafta yukarıda izleyebileceğinize ek olarak burada izleyebileceğiniz video da paylaşılmıştı.

Bizi birleştiren nedir? #tabii 💚 – Dünyaya seslendiğimiz yer: tabii! 👉 https://www.tabii.com Bizi birleştiren hikayelerle yola çıktık ve dilediğin yerde dilediğin zaman izleyebileceğin içeriklerle dolu yeni nesil bir dijital platform yaptık. Kültürümüzü ve değerlerimizi tüm dünyaya duyuracağımız tabii’de en büyük amacımız hikayelerin dönüştürücü gücüyle tüm dünyaya ilham vermek. Yaşadığımız dünyanın çeşitliliğini en iyi şekilde yansıtmak için yüksek kalitede geniş konu ve tür çeşitliliğinde yapımların peşine düştük. Tüm bunları sen ve ailen için yaptık. tabii’ye özel birçok dizi, film ve belgesel bir abonelik kadar yakın!

Bu videoda izlenebilecek özel bazı içeriklerden birçok görüntüye yer verildi. Platform için aynı zamanda yurt dışı odaklı olarak İngilizce bir tanıtım videosu da paylaşılmıştı.

Bu video da paylaşıldı çünkü TRT platformu sadece Türkiye ile kısıtlamayacak.

Stories That Bond Us | tabii 💚

Bence şimdiden tabii.com gibi tabii.com.tr ve diğer ülke alan adı uzantılarını da almalılar, güzel bir platform olacağı belli ve özellikle Ortadoğu’da çok iyi iş yapabilir.