Kategoriler
Gündem

Muhsin Yazıcıoğlu

muhsin-yaziciogluAşık Veysel gibi Şarkışla’lı olan Muhsin Yazıcıoğlu, Ülkücü hareketin en ön saflarındaki neferlerinden biriydi.

1980 darbesinden sonra “5 yılı hücre” tam 8 yıl kadar cezaevinde kaldı, Mamakta bu kadar süre tutulan Muhsin Yazıcıoğlu ilgili davadan ceza almdı ve beraat etti, yani “Pardon” oldu.

Bir helikopter kazası oldu, alışık olduğumuz kurtarma rezaletlerinden biri yaşandı, tabiri caizse, şimdi bilemiyorum yanlış bir şey yazmak istemem zira blogumu okuyan acayip mevkilerde olan abilerde var ama tutamıyorum kendimi, zaten hayatını sessiz sakin yaşayıp geçirebilecek tiplerden değilim ya o başa bela.
Tabiri caizse resmen bir skandala dönüştü olay, 1 tabur asker toplamda 2.000 kadar askeri ve sivil birlik aramaya katıldı. Galiba asıl skandal kordinasyon eksikliğiydi, daha birçok alınacak ders var bu olaydan, çok çok, bu tür acı tecrübeler bizde meşhurdur.

Hep aynı, evimize hırsız girdikten sonra pencereleri demir kaplarız ya hani biz, o hesap. Deprem olur, bir sürü acayip şeyler yapılır, unutulur. Helikopter düşer ve insanlar ölür, bulunamaz, sonra bir sürü acayip şeyler olur, bu da unutulur. Hiç merak etmeyin, ne diyor Veysel; benim sadık yarim kara topraktır. Dualarımız sizinleydi, sizinle.

Teknoloji var, bilen yok. Olmaz tabi canım benim, olmaz tabii ki. Senin neyine teknoloji, senin neyine bilim, sen al şu buzdolabını ver oyunu, sonra git yemekteyiz programını izle, ne bileyim kurtlar vadisiniz izle masturbasyon yap kafana göre takıl, ama senin neyine teknoloji ha? Neyine senin.

Şu güzel ülkemde…
Neyse bu bile fazla.
21 Mart’da Aşık Veysel’i anmıştık.

Muhsin Yazıcıoğluiçin 12 yanıt

bizim gibi sinek hafızalı bir millet herşeyi olduğu gibi bu olayı da unutacak. sorumlular aranmayacak, cezalandırılmayacak. herşey yine allah'a havale edilecek. hatta bu olayın fazla üstüne gidenler "amma uzattın, huzur kaçırıyorsun" diye kınanacak ve ben yine insan hayatının beş kuruş bile olmadığı ülkemden yaka silkeceğim. bu filmi son 7-8 senedir kaçıncı defa izliyorum?

hocam teknoloji var da kullanmak istemiyorlar. bu yazıcıoğlu'nun 5. kazası. hepsi şüpheli. denizli valisine yaptıklarını buna da yapmak istiyorlar. geçen aylarda elin 2 amerikalısı dağda mahsur kaldı (hava ve çoğrafya şartları aynıydı) kısa sürede bulundular. yazıklar olsun gerçekten bu hükümete…

olayın bu kadar uzamasının altında suikast kokuları geliyor burnuma. bilmediğimiz, gizli kapaklı çevrilen o kadar çok iş var ki "hadi canım ne suikastı" diyemiyor insan..

günümüzde bir kıtadan diğer kıtaya füze fırlatılıyor da düşen bir uçağın yeri mi bulunamıyor? güler misin ağlar mısın arkadaş

teknolojinin bu kadar üst seviyede olması suikast düşüncesini halkta uyandırıyor fakat bugün dersimize giren bir albayın sözüde önemliydi "doğa teknolojiden üstün." helikopterin düştüğü yerinde düz bir yer olmadı ğı düşünülürse helikopterin bulunamaması normal.yinede suikast ihtimali var en azından bence.

muhsin yazıcıoğlu denizli'de askerdeyken…
taburdan birisinin hatası üzerine tüm tabur ceza almış. komutan 50m sürünün demiş ve muhsin yazıcıoğlu "türk askeri asla sürünmez, beni kimse süründüremez" demiş. bu olayı söyleyen asker arkadaşı babamın lise arkadasıdır. her kimse de bilmez bu olayı

allah ardlarında kalanlara sabır versin. baş sağlığı dilerim.

allah rahmet eylesin diyorum ve eğer suikast planı ise ki bu 5.kazası şüpheli düşünüyorum ben. allah suçluların cezasını versin.
ülkesi ve milleti için birşeyler yapmış önemli bir insandı.

allah rahmet eylesin bu ülke böyle bir lidrei bir daha göremez buna eminiz büyük bir kayıp oldu türkiye için ailesine allah tan sabırlar diliyorum mekanı cennet olsun

allah rehmet eylesun onuna. bende doğu turkistanliyim. o uyghur için büyük millet mecleside uyghurun çinin baskisi altinda yaşadiğini anlatmişti. onun vefati sadece turkiye için değil tüm turk dunyasi için, biz uyghurlar içinde zor bir kayib oldu. seni ozluyoruz muhsin yazicioğlu. mekaninni celli celalalu cennet kilsun

lütfen bu meili herkese yollayin ve 1 tane bile olsa muhsin başkan ve diğer merhumlar için fatiha isteyin

sen gibi insanlar

o gün ölüm kokuyordu muhsin başkan için ama bilmiyordu
iki ezan arasi hayatinin son ezanina doğru bilmeden gidiyordu
sebep bir kaza ve kazadan kurtulan soğuktan kurtulamadi
onlara kimi yüreğinde yas tuttu kimi göz yaşlarina boğuldu

çok uzun süren yoğun aramalarla sonucu bulundular
o soğuk havada yeri geldi kaza enkazina ulaşamadilar
ama şu çok açik bir gerçek ki onlar bu vatana
bu toprağa bu halka hizmet etmiş vatan evladilar

şimdi onlara bir duayi çok görmek yakişmaz bize
onlar vatana hizmet için uğraştilar gündüz gece
hele içlerinde gönül adami muhsin başkan var ki
gönülden her şeyinle vatani sevmeyi öğretti bize

bir daha gelmez bu dünyaya muhsin yazicioğlu gibi başkan
şimdi dünya ondan yoksun ama kalplerimizde var olan başkan
senin kiymetini bir heykelini dikerek anlatamayiz anlatamayiz
sen gibi insanlar asla vaz geçmez vatan millet ve hak aşkindan

seninde dediğin gibi üşüyoruz be başkan yokluğunun ayazinda üşüyoruz
her aklimiza gelişinde senin yokluğuna bürünüp anilarla seni aniyoruz
güle güle gönül adami sayin muhsin yazicioğlu başkanim güle güle
sen bekli dünyada artik yoksun ama biz seni kalbimizde yaşatiyoruz

rabbim mekanını cennet eylesin. canım hemşehrim. insanın değeri öldükten sonra anlasılıyor, tarih tekerrürden ibarettir. dualarımızdasın