Kategoriler
Blog

40 yıllık tecrübe Ahmet Durul’un blogunu seveceksiniz

Uzun zamandır arkadaşlarla "yahu takip edilecek şöyle kaliteli bloglar ne kadar azaldı değil mi?" diye yakınıyoruz. Blog tutma, yazma ruhunun tezahur ettiği en güzel durumlardan biri, kişinin mesleki tecrübelerini aktarması ve bunu takip edenler, okuyanlarla olacak etkileşimi, paylaşımı sonucunda çıkıyor. Belki de blog tutmak ve bu şekilde mesleki tecrübelerini okurlara aktarmak emeklilerin yapacağı en güzel iştir, tabi burada Ahmet hocam alınmasın ona emekli demiyorum. Düşünsenize bir kamyon şöförü blog yazsa gittiği yerlerde yaşadığı tecrübeleri yazıya aktarsa, yani kitap yazmak belki planlı olunması gereken bir iştir ama kitap yerine basitçe blog yazarak o tadı bulabilir. ahmetdurul.com

ahmet durul blog

Ahmet Durul kendi blogunda şöyle yazıyor;

Ben, 60 yıldır okuyor ve düşünüyorum. 40 yıldır çalışıyor ve okuduklarımı uygulamaya çabalıyorum. 5 yıldır da öğrenebildiklerimi, dinleyen bulursam, anlatıyorum. Aslında bütün yaptığım aramak. Ben kendimi arıyorum, ama ister Batıya bakayım, ister Doğuya, sadece “O’nunla” karşılaşıyorum. Ahmet DurulSanırım ben, olmayanı (kendimi), boşuna arıyorum, çünkü yalnız “O” var ve başka bir şey yok.
Bu arayışta bir sürü malzeme birikti. Biriken malzemeler yolda bana yük olmaya başladılar. Bu sitede, bu yükü ilgilenenlere verip, rahatlamak istiyorum. Biriken malzemeler arasında, bu geçici dünyanın arkasında kalıcı bir anlam arayan herkes için, ilgi çekecek birşeyler var. Hepsinin ortak konusu: Birlik-Teklik-Bütünlük. Aralarında bol bol “Sevgi ve Mutluluk” söylemleri var. Değişik yerlerden, değişik kültürlerden alıntı ve çeviri çoğu. Umarım aralarında, sizin için de işe yarayacak birşeyler bulunur.
Bir “Blog” oluşturma fikrini ilk olarak, Sibel Bucurgat ve Ali Ayaz dile getirdiler: Serbay Ayzit ve Özgür Deniz Aydın fikri duyar duymaz, Ayşe Durul’un da teşvikiyle, anında siteyi gerçekleştirdiler.. Hepsine ve sanki paylaşacak birşeylerim varmış duygusunu bana veren bütün dostlarıma, teşekkür borçluyum.

Kurumsal Haber’den;

Ahmet Durul İş dünyasına reklam ajansı yöneticisi olarak girmiş, 20 sene Pars McCann Reklam Ajansı kurucu ortağı olarak, reklam sektöründe çalışmış, bu süre içinde yaratıcı zekayı geliştirme konusunda araştırmalar yapmıştır. 1996-2005 yılları arasında Evyap Pazarlama Koordinatörü olarak konuya bu defa diğer taraftan bakma fırsatı elde etmiştir. İki yıldır Galatasaray Üniversitesinde “master” sınıflarına marka ve reklam dersleri vermekte ve SİM danışmanlık şirketi yöneticiliğini yapmaktadır.
Bu günlerde “hobisi”, hem başarılı hem de mutlu olunabileceği; başarılı olmaktan önce, değerli olmaya çalışmanın önemi konularında Amerika ve Türkiye’de çeşitli üniversitelerde konuşmalar yapmaktır.
‘Okullarımı erken bitirdiğim için bulunduğum ortamlarda hep en küçük bendim ve herkese “abi” derdim. Bir gün ne olduğunu hala bilemediğim bir şey oldu, ve herkes bana “abi” demeye başladı. Tam buna alışıyordum ki, birileri “amca” dedi, birileri “baba” dedi, ve ipin ucu elden gitti. 20 sene, Pars McCann-Erickson Reklam ajansının kurucu ortağı olarak, yerli ve yabancı birçok büyük markanın reklam kampanyalarını yürüttüm. Takip eden 10 senede de Evyap firmasının pazarlama koordinatörü olarak yurt içinde ve dışında pazar lideri olan markaların yöneticiliğini yaptım. Bütün bu süreler içinde yaratıcı düşünme ve liderlik kavramları üzerinde çalıştım. Hem başarılı ve hem de mutlu olmanın yollarını araştırdım. Hala da araştırmaktayım. Şimdilerde, SİM Danışmanlık Şirketinin yöneticiliğini yapıyor; Galatasaray Üniversitesi’nde master sınıflarına dersler veriyor; Artık, bana “hocam” diyorlar. Buna ses çıkarmıyorum.’

Ahmet Durul’un blogunu takip edecek onlarca arkadaşım olduğunu şimdiden biliyorum. Takip edilesi yüksek bir blog, leziz tavsiye ederim. [via] https://twitter.com/ahmetdurul

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

40 yıllık tecrübe Ahmet Durul’un blogunu seveceksiniz başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

teşekkürler volkan bana bu blogu tanımama vesile olduğun içi. galiba aradığım buydu..! 🙂

60 yaşında birisini bu ülkede blog yazarken görmek beni mutlu etti, türk insanı o kadar çabuk yaşlandım bana yakışmaz, bu yaştan sonra kim uğraşacak falan deyip herşeyden elini ayağını çekiyor ki, böyle hayat enerjisi dolu insanlara, bu ülkede daha çok ihtiyacımız var.

ahmet durul'la akademi derslerinde tanışma ve derin bilgilerinden kendimce faydalanma şansı buldum.. ama anladım ki hergün sabahtan akşama ders alsam da yetmeyecekti… bu nedenle internette yazdığı her cümlenin peşine düştüm ve işte burdayım.. emeğinize teşekkürler.. mutlaka takip edeceğim….