Kategoriler
Blog

Blogger için fiyakalı başlıklar (title)

Bildirgecde bir arkadaş şurada sormuştu ben de onun sorusu üzerine bir çalışma yaptım sonuç pozitif oldu yani bloggerdaki blogumuza istediğimiz gibi bir başlık sistemi yapmamız mümkün. Örneğin; standart olarak Blog adı: Yazı başlığı olan başlığı Yazı başlığı | Blog adı olarak değiştirebiliriz, bu değişikliği istediğimiz gibi yapabiliriz bunun için biraz hayal gücü ve birazda blogger etiketlerinin mantığını anlamış olamamız yeterli.

Ben şimdi burada Lanblog’da kullandığım başlık sisteminin (bu başlık sistemi en çok istenen biçimlerden biri olduğu için bir çok kişi bu yazıyı okuduktan sonra kullanmak isteyecektir) nasıl yapılacağını göstermeye çalışacağım.
Öncelikle bu anlatımın blogger’ın klasik şablonu için olduğunu belirtmek istiyorum tabii ki yeni şablonlar içinde yapılabilir onuda daha sonra anlatırım. İlk olarak blogumuzun şablon düzenleme kısmına giriyoruz ve şablon kodlarının üst kısımlarında olan <title><$BlogPageTitle$></title> kodunu silip yerine

<title><MainPage><$BlogPageTitle$> | <$BlogDescription$></MainPage> <ArchivePage><$BlogPageTitle$> Arşivleri</ArchivePage> <ItemPage><Blogger><$BlogItemTitle$></Blogger> | <$BlogTitle$></ItemPage></title>

yazıyoruz ve sonrasında şablon değişikliklerini kaydet butonuna tıklayıp işlemi tamamlıyoruz. Bu kadar sonrasında Lanblog’da gördüğünüz gibi bir başlık sistemine sahip oluyorsunuz. Bu sayede hem blogunuz SEO uyumlu olacaktır hemde şık farklı bir başlık görümüne sahip olacaktır. Bunun dahada ilersi bu mantıkla blogunuzun keywordlerinide yönetebilirsiniz bunuda ilerki zamanlarda yazmayı düşünüyorum.
Kolay gelsin.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Blogger için fiyakalı başlıklar (title) başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

bu soruya zaten cevabı senden bekliyordum, beni yanıltmadın 🙂 . şimdi deneyeceğim. çok saol. çok teşekkürler.

ne demek faydalı olduysa sevindim bloggerın yeni görünümünede bu tür bir şey yapmak mümkün sanırım şimdi ona bakıyorum gerçi ben hiç alışamadım o yeni görünüme klsik şablon severim ben.

ben blogger kubrick temasını kullanıyorum. ona yapabilir miyim bunu?

bu başlıklar klasik template ler içindir. yeni blogger yerleşimi için geçerli değildir.

peki yeni temalarda böyle bişey yapma şansımız yok mu?yoksa imkansız mı?

bu var bunu silip onu yazdıgım zaman hata veriyor sen denedin mi? klasik şablondayım ama yinede hata veriyor lütfen tekrar kontrol edermisin $ < bu karakteri kabul etmio. ayrıca ordaki kodları site adı yapıyo

selam mahkum. bu eski bir yazı belki bir iki değişiklik olmuştur. ben eski klasik tema kullanmıyorum şu an ama yeni xml temalarda başlık daha kolay olabiliyor.

bir denemem lazım bakmam lazım baktığımda bloguma yazarım.

kolay gelsin.

saol takip ediyorum en kısa zamanda yardımını bekliyorum… kaç saat uraştım olmadı… bir de klasik şablonda navbarı nasıl silicez onuda gösterirsen sevinirim..