Kategoriler
Blog

Blogger için fiyakalı başlıklar (title)

Bildirgecde bir arkadaş şurada sormuştu ben de onun sorusu üzerine bir çalışma yaptım sonuç pozitif oldu yani bloggerdaki blogumuza istediğimiz gibi bir başlık sistemi yapmamız mümkün. Örneğin; standart olarak Blog adı: Yazı başlığı olan başlığı Yazı başlığı | Blog adı olarak değiştirebiliriz, bu değişikliği istediğimiz gibi yapabiliriz bunun için biraz hayal gücü ve birazda blogger etiketlerinin mantığını anlamış olamamız yeterli.

Ben şimdi burada Lanblog’da kullandığım başlık sisteminin (bu başlık sistemi en çok istenen biçimlerden biri olduğu için bir çok kişi bu yazıyı okuduktan sonra kullanmak isteyecektir) nasıl yapılacağını göstermeye çalışacağım.
Öncelikle bu anlatımın blogger’ın klasik şablonu için olduğunu belirtmek istiyorum tabii ki yeni şablonlar içinde yapılabilir onuda daha sonra anlatırım. İlk olarak blogumuzun şablon düzenleme kısmına giriyoruz ve şablon kodlarının üst kısımlarında olan <title><$BlogPageTitle$></title> kodunu silip yerine

<title><MainPage><$BlogPageTitle$> | <$BlogDescription$></MainPage> <ArchivePage><$BlogPageTitle$> Arşivleri</ArchivePage> <ItemPage><Blogger><$BlogItemTitle$></Blogger> | <$BlogTitle$></ItemPage></title>

yazıyoruz ve sonrasında şablon değişikliklerini kaydet butonuna tıklayıp işlemi tamamlıyoruz. Bu kadar sonrasında Lanblog’da gördüğünüz gibi bir başlık sistemine sahip oluyorsunuz. Bu sayede hem blogunuz SEO uyumlu olacaktır hemde şık farklı bir başlık görümüne sahip olacaktır. Bunun dahada ilersi bu mantıkla blogunuzun keywordlerinide yönetebilirsiniz bunuda ilerki zamanlarda yazmayı düşünüyorum.
Kolay gelsin.