Kategoriler
Blog

Yeni bir yazar, Sinema.com’un tasarımcısı…

Yeni bir yazar, Sinema.com un tasarımcısı...Herkese Merhaba.

Bugün itibariyle genç sinemanın yazarlar kadrosuna katılmış bulunmaktayım. Napcam, ne etcem; webde, aplikasyonlarda, bloglarda tasarım trendleri, tabii ki son zamanların mucize olayı “wordpress” le uygun tasarımlar nasıl olmalıdır, veee daha bir çok dijital tasarım üzerine bilgi ve fikir paylaşamı. Tabi unutmadan gidilen filmlere yorumlar 😉 Şu an web sitem yenilenme aşamasında (Flashtan Html e geçiş) olduğundan link veremiorum ama yakındır, biter bitmez paylaşıcam. Onun bitmesini beklemeden hemen size şu aralar bağımlısı olduğum ve özellikle bayanların daha çok tercih ettiği bir blog ve web tasarımı unsurundan bahsedeyim. “Scrap kit” ler!

Bu kitleri en sevdiğiniz materyalllerin resimlerini çekip veya dijitali hazır bilgisayarınızda mevcut ise kendinizde oluşturabilir ya da internetten hazırlarını da indirebilirsiniz.  İngilizce olarak Google’da aratmak isterseniz “scrapbook” blog  web design olarak aratabilirsiniz. Türkçesi de “kupür” demekmiş. Hani bu bildiğimiz gazete kupürü gibi. Tavsiyem tabii ki kişinin kendine özel, kendine has elementlerden oluşan bir kupür düzenlemesi yapmasıdır. Mesela; kediniz, köpeğiniz, en sevdiğiniz restoranın logosu, arabanız, nişanlınız (varsa), ailenizden fertler, Hello Kitty, kelebekler, taşlar, düğmeler ve olmassa olmazı motif ve dikişler. Bunlar sadece şu anda aklıma gelenler. Bu listeyi istediğiniz gibi genişletmek sizin elinizde.

http://digifree.craftcrave.com Bu siteden ücretsiz bu kitlerden edinebilirsiniz. Ama malesefki bu da Türkiye’den girişllere engelli bir site olduğu için normal koşullardan girmeye çalıştığınızda açılmayacaktır.

Size edindiğim birkaç kitin resmini de ekliyorum ve bu stille yapılmış web sitelerinden örnek resimler ekliyorum.

Şimdilik hoşçakalın 🙂