Kategoriler
Blog

Blogger navbarı gerçekten yok etmek

Ben Blogger’ı seviyorum ama bazı cinslikleri var ve maalesef hacklemek zorunda kalıyoruz bu sevmediğimiz şeyleri. Bunlardan biri navbar, blogarın üst kısımlarındaki navigasyon çubuğu.

Öncelikle bu navbar çok gereksiz bence, üstelik bloggerlara bir seçenek de sunulmuyor yani mecbur duracak orada diye bir husus var, ikincisi bozuk ve uyumsuz xhtml uyumu yok, üçüncüsü bir iframe olduğundan dolayı blognuz yüklenirken her sayfada kullanıcıya o iframe sayfasını da yükletip boşuna kaynak harcatıyor. Bunu komple kaldırınca blogunuz daha hızlı açılacak.

resimlerin üzerlerine tıklayıp bakın.

Genelde bloggerlar css ile gizlerle bunu ama ben şimdi blogculara bir güzellik yapacağım bu sayede en azından kendi alan adlarını kullanan bloggerlar Blogger’ın bu aralar gidip gelmesinden daha az etkilenmiş olacak. Bayram güzelliği olsun.

Şimdi arkadaşlar bu yönetmle Blogger’daki navbarı kökten kaldırıyoruz gizlemiyoruz, bunu yapmak çok basit.

Blog yerleşim ayarlarına gelin, “HTML’yi Düzenle” kısmına tıklayın ve orada “Widget Şablonlarını Genişlet” butonuna tıklayın daha sonra aşağıdaki kod parçacığını aynen </head> dan hemen sonraya yapıştırın ve kaydedin. Navbar’ı kadırıyorum diye bir uyarı gelecek, “onayla ve kaydet”deyip devam edin.

Kod:

<script type="text/javascript">
<![CDATA[
<!--
/*<body>*/
-->
]]>
</script>

Hepsi bu kadar.