Arıkopter

arikopterİlk olarak Akşam gazetesinde tanıtılan il Türk yapımı helikopterin ismi Arıkopter.

İlk Türk helikopteri 'Arıkopter' 2010'da deneme uçuşuna başlayacak. İTÜ'de gerçekleştirilen ve bugüne kadar sır gibi saklanan projeyi, Rektör Prof. Dr. Muhammed Şahin ilk kez anlattı.

arikopter-helikopter-1

arikopter-helikopter-2

arikopter-helikopter-3

Umuyoruz tamamıyle Türk yapımı olur bu helikopter, biliyoruzki helikopterin birçok farklı yapıda parçası bulunuyor, bu parçaların tümünü kendi ülkenizde üretebilmektir esasında başarı. Tüm parçaları ile ülke içinde üretilen bir araç olursa ve başarılı olup bunu dünya ülkelerine de satabilirsek bu başarıdır, aksi taktirde zaten halihazırda üretilen birçok ürün bulunuyor Türkiye'de fakat örneğin İtalya şu parçayı size göndermezse üretemiyorsunuz.

Bazen merak ediyorum bunca üniversiteden kamyonla mühendis mezun oluyor, büyük paralar aktarılıyor TSK ve benzeri kurumlara, bu imkanlar ile acaba başka ne eksik var, burada Avrupa devletlerine göre eksik nedir?

Bence eksik basiretsiz yöneticilerde ve halkın genel kafa yapısında, sadece tüketim toplumu halinde olmamız ve tükettiklerimiz nezdinde değerli veya değersiz insan diye tanımlayan bir halk olduğumuzdan böyle.
Mesela bir adamın cep telefonu iPhone diye veya çok eski bir model diye o adama farklı bakabiliyor insanlarımız, bu hastalıklı düşünce yapılarından kurtulmamız gerekiyor.

Asıl olması gereken, asıl değerli insan değerlendirmesi kişinin tükettiği değil ürettiği üzerinden olmalı ki bu da sanata, bilime verilecek değerdir. Umarım çocuklarımıza bu şekilde bir dünya bırakma ümidimiz hiç bir zaman tükenmez.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

Arıkopteriçin 1 yanıt

arikopter bizim gururumuzu okşadı %100 yerli olması çok güzel kıbrıs barış hareketındekı abd ambargosunu hatırlayanlar bılır egemen güçlerın isteğı dısında bır iş yapınca hemen ambargo uyguluyorlar herşeyımızı kendımız yapalım ama ıyı ama kötü bugun kötü olur yarın daha ıyısını yaparız emeğı geçenlere tşk ler