14 Temmuz

Bugün taksici tanıdıklar memleketlerine gidiyor, arabalarında kısa bir süre çalışacak insan evladı lazımmış beni söylemişler, ben de kabul ettim 10-15 gün takılacağım takside. Çok ilginç olacağı kesin, rotamı bile belirledim, şöyle; sabah 4-5 gibi çıkıyorum Taksim, Beyoğlu, Şişli, Nişantaşı civarları dolanıyorum sabah kadar sonra oradan Nişantaşı Fulya sabah müşterilerini alıyorum oradan nereye götürürse müşteri işte, şanslıysanız taksime binersiniz heheh. Öğlen 14-15 e kadar dolanmaca, en sonunda saat 15:00 de mazotu alıp bırakıyorum diğer arkadaşa. Olay bu, 20 mazot + 80 kazanıp patrona vermek gerekiyor geri kalan kazanç da benim.

taksi-volkan

Facebook'da 500 kişiyi 1 gün içerisinde arkadaş olarak eklemiş biri arıyorsanız o benim, blogun yorum ve üye tablosundan binlerce mail adresini facebook da arkadaş olarak ekledim ve nereden tanışıyoruz diye soranlara blogumu okuyup yorum yazmışsınız teşekkür etmek için ekledim diyorum, ha ha ha çok acayip bir şey.

Hollanda ve Rusya'dan inanılmaz çok spam geliyor, bu Ruslar ve Hollandalılar çok spamcı adamlar veya o ülkelerde spam yapmak daha kolay.

Yeni monitör aldım kocaman.

Pencereme o mutfak aspiratörlerinden bir tane taktım, elektirği de müsait zaman bağlayıp havalandıracağım odayı.

Collezion'dan 5 tane tişört aldım 2si kırmızı, hiç kırmızı tişörtüm yoktu.

Axess kartımı Carrefour Axess yaptım o gösterip geçilen şeyleri kullanayım Carrefour markette diye lakin dün test etmiş oldum o aletler çalışmıyor, oysa o aletleri tüm kasalara takalı yaklaşık 6 ay oluyor, kasiyerlere sordum eğtimini aldınız mı diye evet alık dediler ma çalışmıyor aletler, bu da ilginç kart minik indirimlere yarıyor ama dıtlayıp geçemedim ilgililere duyurulur.

Blogun bu yeni tasarımına yorumlarda arkadaşın önerdiği Yıldızların Dansı(The Star's dance) ismini koyduk.

Blogun arama sayfası çok seski oldu hemen bakın.

Hep If IE ile Css de hack yapacak değilsiniz ya bazen Firefox için de gerekebiliyor bunun için iki yol keşfettim ve kullandım bu temada, anlatayım.

Şimdi örneğin bir divimiz var adı #container, bu div Firefox da ve diğer tarayıcılarda ayrı çalışsın istiyoruz, o halde sadece Firefox'un görebilecği Css kodumuz şudur;
<code>#container{
width: 941px;
}</code>

Sadece Google Chrome'un gördüğü kod da şöyle mesela;
body:nth-of-type(1) #container{
width: 940px;
}

Ve son olarak sadece Internet Explorer'ın göreceği Css kodu da şöyledir;
* html #container
{
width: 940px;
}

Bir diğer Css hack de javascrip ile yapılan, bu son yazımda bahsettiğim yöntemin Javasicript ile olanı, ziyaretcinin tarayıcısını denetliyor ve ona göre div atıyor, aslında WordPress’de php ile yapılan yöntem gayet güzel ve basit ama biz burada önbellek eklentisi kullandığımız için onda sorun yaşanıyor bu yüzden javascript li olanı kullanmalı önbellek sistemi olan bloglar.
O da bu şekil de;
<script type="text/javascript">
if (/Firefox[/s](d+.d+)/.test(navigator.userAgent)){ //test for Firefox/x.x or Firefox x.x (ignoring remaining digits);
var ffversion=new Number(RegExp.$1) // capture x.x portion and store as a number
if (ffversion>=3)
document.write("<div id='FF'")
else if (ffversion>=2)
document.write("<div id='FF'")
else if (ffversion>=1)
document.write("<div id='FF'")
}
else
document.write("")
</script>

Yukarıdaki kod ile eğer tarayıcısı Firefox ise <div id='FF' ata değilse hi bir şey atama diyor ve Css de #FF id li divimiz sadece Firefox ile işlem görecek. Bu sitenin tasarımını örnek olarak inceleyebilirsiniz.

Hepsi bu kadar iyi akşamlar. Ha bu arada taksici olacağı müşteri alacağım diye traş bile oldum belki hayatımın kadınına rastlarım ne olur ne olmaz değiğl mi ama?

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

14 Temmuziçin 8 yanıt

ismail
çok heyecanlıyım şimdi birazdan(saat:05:00) çıkacağım arabayı benzinlikten alacağım işe başlayacağım. normalde diğer arakdaş saat 01:30 da gelmiş ben o saatten sonra da çıkabilirmişim ama uyku tatlı geldi malesef uyumuşum.
arama sayfasını google ajaxsearch http://code.google.com/apis/ajaxsearch/ işle yaptım.

tawsan saol cnm ya güzel uydurdun 🙂

merhaba wolkanca

iş yoğunluğundan uzun zamandır takip edemiyorum blogunu. temanı çok beğendim. bundan önceki de güzeldi. ben o kadar çok istiyordum ki böyle bir temanın olmasını senlerce hiç olmamıştı değiştirmeye çalışıyordun olmuyordu. takip ettiğim onca seneler boyunca sade bir temadan ötesi olmamıştı. oysa ben hep cıvıl cıvıl blog istiyordum. ara sıra uğrayabildiğimde bloguna temanın değişmiş olması beni sevindirmişti. hep böyle cıvıl cıvıl olsun teman.

yıldızların dansı demişsiniz temaya ama wolkanca nın bahçesi deseydiniz daha çok uyardı temanın görüntüsüne heralde (: