Kategoriler
Ivır zıvır

Araba alarmları yasaklanacak

Hayat bayram olsa. İnsanlar el ele tutuşsa, bütün dünya buna inansa. Filan. Keşke. Araba alarmları yasaklansın, yeni anaysa da bana sorsalar ilk madde bu olmalı, şaka tabii ama yasaklansın.

Dün gece Cumartesi gecesi doğal olarak insanlar geç yatıyor, biz de geç yattık saat 02:00 filan olmalı.

Sabah karşı bir uyandım mahalle inliyor, bir arabanın alarmı pazar sabahının körünün körünün de körünün sessizliğini öyle acımasızca yarıp geçiyor ki pencereden baktım neredeyse sokakta insanların tamamı uyanmış, ışıkları yanıyor bazıları pencerede.

Araba alarmları yasaklanacak

Tam 30 dakika bekledim, evet dakka tuttum çünkü o seste zaten uykun bölünmüş, uykulu ve sinirlisin yapacak bir şeyin yok ya çıkıp arabayı benzin filan döküp yakmalısın ya da saat tutmalısın o derece.

Alarm çalmaya devam etti, yarım saatin sonunda ben baktım hiç bir haraket yok, sanki kimsenin umurunda değil sandım ki biri çıkar lan ne iş der veya arabanın sahibi uyanır da düzeltir şunu. Yok.

Ne yapsam ne etsem, mantıksız bir şey yapmasam akıllı bir şey yapsam derken aklıma polis geldi, galiba bir vatandaş olarak böyle durumlar için 155 i arayabiliriz değil mi Volkan dedim kendi kendime. Evet. Aradım ama nasıl uykulu ve sinirliyim zor zor konuşuyorum; -abi şu şu mahalle sokak şu şu bir aracın alarmı yaklaşık 1 saatir çalıyor ve saat sabahın 05:00 i lütfen yardım edin, dedim. Hemen ekipleri gönderiyorum beyfendi dedi 155.

Dediği gibi 5 dakika sonra iki ekip otosu geldi toplamda 5-6 polis memuru vardı herhalde, tabi ben polisi arayan kişi durumunda olmamak için soteden bakıyorum, ne olur ne olmaz.

Tak arabanın sahibi bulundu olay çözüldü.

Şimdi sokağa çıkıp kendi çözümümüzü uygulamaya kalsak büyük ihtimalle mahallecek karakolluk oluruz kavga çıkacağı da zaten Allah’ın emri, herhalde 155 i aramak en iyisiydi o saatte benim için daha ne yapabilirdim ki?

Benim arabam yok. Arabası 1989 model benle yaşıt hırsızın ancak açıp içinde uyumayı düşünebileceği bir araca bile alarm takmışlar, teyip desen hırsız ya tenezzül etmez ya da zaten eskisi gibi kızaklı şeyler yok. Ses çıkarmayan alarmlar da olabilir bence, lütfen girişimciler ABD ve Avrupayı araştırsın girişsin, Çinlilere yaptırsın Türkiye ye getirip satsın. Şu alarmlar kadar salakça bir şey yok, takmayın sokak arasına parkediyorsanız arkadaşım vallahi bir gün dellenip sokakta alarmı çalan tüm arabaları tek tek yakacağım.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Araba alarmları yasaklanacak başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

haklısın vallahi.. ben lojmanda yaşıyorum,ki oldukça güvenli bir yer,ona rağmen araçlarda alarm var..üstelik bu alarmlar rüzgar esse bile çalıyor. çok sinir bozucu… 🙂

beteri de var! geçenlerde gecenin 3'ünde ev telefonuma fax gelmeye çalıştı!!! herhalde tekrar deneye almışlar, 5şer dakika aralıklarla yarım saat boyunce evimin telefonu çaldı!sonunda fişten çektim….

apartma'nın üzerinden uçak geçer, arabanın alarmı çalar. genellikle alarmlar ayarlarından kaynaklanıyor bazıları çok hafif yapıyor. en ufak bir durumda alarm çalıyor.

mahallede futbol oynamamıza engel önemli bir sorundu. ayar yok ki bu topun… nereye atsan dönüp dolaşıyor arabaya geliyor. bir de arabanın sahibi sinirli haline gelirse 😆