WordPress gelişmiş dışa aktarma (Export)

WordPress'in standart özelliklerinden Export, WordPress blogunda bulunan içerikleri yazar isimlerine göre veya tüm yazarlara ait olan içerikleri başka bir WordPress bloguna aktarmak(import) üzere yedeğinin alınması.

Advanced Export

Bu standart fonksiyonda seçenek olarak sadece yazar isimleri var, fakat Advanced Export isimli bu eklenti size ekstra seçenekler sunuyor. İstediğiniz yazarları, istediğiniz kategorileri, istediğiniz tarih aralığını ve birkaç daha başka seçenekler de sunarak dışa aktaracağınız içerikleri daha ayrıntılı seçme imkanı sunuyor.

Bu gelişmiş dışa aktarım seçeneği sunan eklenti özellikle WordPress blogunuzda toplu bazı değişiklikler yapmanız gerektiğinde işinize yarayacaktır, benim çok işime yaradı büyük kolaylık, bu olmasaydı şimdi ben export.php dosyasını kendim editlemeye çalışacaktım oraya kategori seçeneği koymak için kasıyordum hala.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

bence de phpmyadmin den daha sağlıklıdır tabi de düzenleme yapmak ve taşımak için basitce bu kullanılabilir çok basit oluyor böyle bazı zamanlarda bazı durumlarda kullanılabilir.

wolkan selamlar
bunca yıllık blogçusun belki rast gelmiştir biyerlerde
sql içeri import ederken
error at the line 195: (2, 1247274554, ‘ikea&rsquo😉;

query: –

insert into `wp_cas_image` (`id`, `createtime`, `word`) values
(1, 1247274553, ‘wave&rsquo😉,
(2, 1247274554, ‘ikea&rsquo😉;

mysql: duplicate entry ‘1′ for key 1
hatasını alıyorum bu neden olabilir
tüm wp destek sitelerine sordum
son umudum burası kaldı burasıda 2 gün içinde cevaplamazsa blogumu patlatacağım
iyi çalışmalar 🥴

şafak aldığın hata duplicate yani yinelenen içerik uyarısı. sorun mysql ile ilgili wordpress ile direk bir alakası yok ama içeri aktardığın yedeği düzenleyebilirsin bence. veya replace olarak alınsa yedek öyle içeri aktarsan sorun olmaz.

myadminden mi seçiliyor replace dediğin şey nedir :hınk:
resmi destek sitesi htaccesine şu şu kodları ekle dedi ekledim tekrar denedim yine olmadı ve zannedersem yine olmayacak neden böyle olmuş olabilir wolkan

ozaman ben küllüm ayvayı yedim
çünkü ben eski sürümdeki yedeğimi en son sürümün üstüne yüklücektim sql içeri almadı neyse silerim forumu yazılarımı kopyalarım biyere tekrar kurar tekrar yazarım
rahatsız ettim wolkan kusura bakma

öne çıkarılmış görselleri dahi dışarı içeri sorunsuz aktardı. paylaşımın için teşekkürler.