Kategoriler
Gündem

1 Şubat 2012 seni unutmayacağız

Sabah çok sıkı giyinip evden iş yerime gitmek için çıktım, 31 yıllık İstanbullu olarak gördüğüm en fazla karlı günlerden biri ile karşılaştım, aslında daha fazla kar gördüm ama yani şimdiki kadar fazla araba şimdiki kadar fazla insan yoktu o zaman herhalde. Elektrik kesilmiş, evin içi buz gibi.

Futbol Borsa

İş yeri servisini aradım, telefon zor bağlandı muhtemelen herkes aynı anda birilerini arıyordu o an ve hatlar çok yoğundu, servisçi gelemiyorum Volkan dedi, servisten umudu kestim herhangi bir araç bulup gidebilir miyim diye biraz dolaştım ama nafile, gitmekten vazgeçtim ve eve dönmeye kara verdim. Eve dönmeyi başardıktan sonra ısınmam gerekiyordu zorla ısınmaya çalıştım ve 1 saat sonra elektrik nihayet geldi kombiyi ayarladım ısındım. Keşke eskisi gibi kömür sobam olsaydı diye hayıflandım, ne güzel olurdu üzerinde ekmek kızartır etrafında götümüz ısını önümüz donar önümüz ısınır götümüz donardı ama keyifli olurdu.

Bu arada elektrik yok ama benim güç kaynağı sayesinde internetim ve iPad’im olduğu için TV yi açmıştım, hava durumu, para durumu izlerken Futbol Federasyonu yönetiminin istifa ettiği haberini aldım. Aha dedim her şey karıştı. Futbol Federasyonunun istifası, futolu yönetenlerin aynı zamanda sermaye ve iş dünyasının da kafa isimleri olmasından ötürü futbol ile kalmayıp birçok başka dengeyi değiştireceğinin bilincindeyim. Büyük haber. Ayrıca Fenerbahçe’ye yapılan haksızlıkların da, federasyonun saçma ve popülist davranışlarının da ortaya çıkmasına sevinmiştim, bir Galatasaraylı olarak federasyonun istifasını geç ama yerinde olduğunu düşündüm. Yine zarar görecek Türk futbolu ama en azından yeni bir yapılanma ile sorunların daha hızlı aşılacağını düşünüyorum, bu konu üzerinde siyasetin görünmez etkisinin de görmedik değil İbrahim, bizden kaçmaz sen rahat ol.

“Türkiye Futbol Federasyonu İcra Kurulu’nun bugün yaptığı toplantı sonucunda, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, TFF 1. Başkanvekili Göksel Gümüşdağ ve TFF 2. Başkanvekili Lutfi Arıboğan görevlerinden istifa etmişlerdir.

27 Şubat’ta yapılmasına karar verilen Seçimli TFF Genel Kurulu’na kadar Türkiye Futbol Federasyonu’na, İcra Kurulu üyesi Hüsnü Güreli vekaleten başkanlık edecektir.

Yönetim Kurulu ve tüm kurullar, seçimli Genel Kurul’a kadar görevlerine devam edecektir. Saygıyla duyurulur”

Haber kaynağı: http://ekonomi.haberturk.com/finans-borsa/haber/711617-borsada-fener-alayi

Fenerbahçe’nin Avrupa kupalarına gidememesi ve büyük paralar kaybetmesinin nedeni bu federasyondur, ileri ki zamanlarda daha iyi anlaşılacak olan hatalı uygulamaları ve nasıl kendi kendimizi batırdığımızı daha iyi anlayacağız. Acele işe ben de işeyeceğim.

Ardından Borsa da enteresan hareketlenmeler yaşanmaya başladı, az önce baktım ve tam düşündüğüm gibi dedim. Spor hisselerinin uçuşunu görmeniz lazım. Galatasaray hisseleri %2 arttı 🙂 şaka gibi, Trabzon ve Beşiktaşın hisseleri %4 en bombası ise Fenerbahçe’nin hisseleri tam %8 arttı.

Yani hacılar, bu durumdan yine ve yine para kazanıldı, ben maalesef kazananlar tarafında değildim 🙂 Hayırlı uğurlu olsun.

Yeni federasyon başkanı isimleri bugün yazılır çizilir, siyasi gelişmeler ve başkan adayının devleti yönetenlere yakınlığının önemi büyük. Şenez Erzik rica ediyorum federasyon başkanı filan olma abicim lütfen bak sonra demedi deme.

CAS Üyesi Kısmet Erkiner Galatasaray’ın kongre üyesi ve Galatasaray Üniversitesinde hocadır kendisi, adamı ancak bugün dinlediler herif sürekli bunları söylüyordu zaten lakin biz duymuyorduk.

Bakalım bu tarihi günden sonra gelişmeler bizi daha fazla şaşırtacak mı, hep beraber göreceğiz.