Kategoriler
Gündem Konuk Yazar

Fenerbahçe'den derbi sonrası 'iç' taraftar kavgasına kınama

fenerbahçeFenerbahçe dünkü derbinin ardından gelen kendi taraftar kavgasını kınadı. Derbiden sonra bir resim vardı hatta resmi sitesinin girişinde, “Kimlerdensiniz?” diye.

Bazı Fenerbahçeli Holiganlar, Fenerbahçe otobüsü önünde Fenerbahçe’ye küfür ve hakaret ettiler. Sadece otobüsteki futbolcuları rahatsız etmediler, özel arabasındaki Kezman'a da “Are you play?” diye diye çemkirdiler. Hatta Alex’i de takip ettiler, o dursa yine aynı şekilde cahilce İngilizce bu cümleyle çemkirilecekti. Fenerbahçe taraftarlarının bir kısmı böyle ve her maç kaybında aynı olayı görüyorum. Bundan Fenerbahçe de rahatsız ki bunları kınıyor. Kavga da bunlardan sonra efendi gibi tezahürat eden Fenerbahçe taraflarıyla aralarında çıktı.
Fenerbahçe resmi sitesinden, Samandıra Tesisleri’ndeki olay böyle aktarılmış; [via]

kanarya vs aslan

…dün akşam maçtan sonra birkaç kendini bilmezin Samandıra Tesislerimize giderek burada futbolcularımıza karşı çirkin tavırlar göstermesi başta bizleri ve büyük Fenerbahçe taraftarını son derece üzmüştür. Taraftarımızı temsil etmeyen bu şahısları çirkin davranışları nedeniyle kınıyoruz. Ayrıca spor ahlakına ve taraftarlığa yakışmayan bu tavırları sergileyen kişilerin emniyet ve jandarma güçleri tarafından yakalanarak hak ettikleri cezaya çarptırılmaları amacıyla kulübümüz ilgili birimlerle de temasa geçmiştir. Elimizdeki tüm fotoğraf ve kayıtlar da emniyet ve jandarmaya verilerek bu kişilerin en kısa zamanda yakalanması sağlanacaktır. Bu ve buna benzer tavır sergileyen taraftarlıktan uzak bilinçsiz ve sporu çirkinleştiren kişilerin başta stadyumumuz olmak üzere kulübümüzün hiçbir müsabakası ve tesisine girmemesi için de bugüne dek verdiğimiz mücadelemiz bundan sonra da sürecektir.

Eski wolkanca.com’da Fenerbahçe'den derbi sonrası 'iç' taraftar kavgasına kınama veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Fenerbahçe'den derbi sonrası 'iç' taraftar kavgasına kınama için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.