Kategoriler
Tech

WhatsApp çoklu cihaz desteği geliyor

WaBetaInfo tarafından paylaşılan rapora göre, bu yeni özellik kullanıma sunulduğunda tek hesabı 4 farklı cihazda kullanmak mümkün olacak. Bu sayede WhatsApp’ın ilk kez kurulduğu cihazın sürekli açık olmasına gerek kalmayacak.

Facebook’un geliştirdiği ve en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp çoklu cihaz desteği ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Günümüzde WhatsApp Web ile bilgisayar üzerinden mesajlaşmak mümkün. Ancak bunun çalışabilmesi için WhatsApp’ın kurulu olduğu telefonunuzun açık ve internete bağlı olması gerekiyor. Geçtiğimiz aylarda bu bağımlılığı ortadan kaldırmak için çoklu cihaz desteği üzerinde çalışmaya başlayan WhatsApp’ın geliştirme sürecini büyük oranda tamamladığı belirtiliyor.

WaBetaInfo tarafından paylaşılan rapora göre, bu özellik kullanıma sunulduğunda tek hesabı 4 farklı cihazda kullanmak mümkün olacak. Bu sayede WhatsApp’ın ilk kez kurulduğu cihazın sürekli açık olmasına gerek kalmayacak.

Şu anda beta sürecinde test edilmekte olan bu özellik kullanıma sunulduğunda, WhatsApp’ın masaüstü istemcisinin yani Windows ve Mac uygulamalarının da yenilenmesi bekleniyor.

https://9to5google.com/2020/09/21/whatsapp-multi-device-testing/