Kategoriler
Tech

WhatsApp iOS – Android arası aktarım

WhatsApp yeni geliştirmesiyle mesajlarını ve hesabı iPhone(iOS) ile Android cihazlar arası aktarmak artık mümkün.

Daha önce “iOS’dan Android’e geçmek” başlığında bir yazı paylaşmıştım, tersi de olabilir, eğer Android bir cihazdan başak bir ;Android cihaza veya iOS cihazdan başka bir iOS cihaza geçerseniz aslında her şey mükemmel ve sorunsuz devam ediyor, fakat Android cihazdan iOS cihaza veya iOS cihazdan Android cihaza geçtiğinizde bazı problemler vardı. Bence artık yok, tek sıkıntı SMS’ler olabilir ki sanırım aramızda pek SMS kullanan da yoktur.

Andorid cihazdan iOS(iPhone) cihazına veya İOS cihazından Android cihaza geçişlerde WhatsApp sohbetleri sıkıntı yaratabiliyordu, WhatsApp uygulaması son güncellemesiyle artık iOS-Android arası hesabın olduğu gibi aktarılabilmesini sağladı.

Aslında sorun şu ki WhatsApp mesajlarını iOS’da çalışırken iCloud’a, Andoid’de çalışırken de Google Drive üzerine eydekliyor dolayısıyla bir iPhone’da ise WhatsApp sadece iOS cihazla iCloud’a erişilebiliyor. Aslında daha kesin çözüm bence WhatsApp’ın sahibi Facebook şirketinin kendi Cloud’unu kullanması fakat bu durumda da bazı gizlilik, güvenlik yükümlülükleri ve buna bağlı gerekçeler ile karşılaşacağı için sanıyorum yapamıyorlar.

Her neyse, Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servislerinden WhatsApp, bugün bir faydalı özelliği daha kullanıma sunduklarını duyurdu.

WhatsApp is developing a feature to migrate your chats between different platforms. This video shows how chats are migrated from iOS. It’s needed a cable: are new tools for PC coming or what? It’ll be available for beta testers in a future update. Follow @WABetaInfo for more 💚

Cross_Platform_Switch_UI__1_.0 WhatsApp: theverge.com/2021/8/11/22619664/whatsapp-android-ios-chat-history-transfer-cross-platform